От 500 до 1000 лева варират у нас цените на естествените перуки. Сумата е непосилна за голяма част от онкоболните жени, които са изгубили косата са вследствие на химиотерапията. Това споделя русенката Нина Йорданова, която от началото на годината е посрещнала десетки клиентки, които се борят или са преборили болестта.
В салона си тя извършва безплатни фризьорски услуги – 2 подстригвания и боядисвания , както и оформяне на перука. Благородният жест е насочен към пациентите на русенския онкодиспансер, които през 2018 г. приключват курс на химиотерапия, както и тези, които тепърва ще се подложат на това лечение до края на годината.
Нина и нейни колеги от Русе са решили до края на годината да организират благотворителен концерт в помощ и за подкрепа на всички жени с подобен проблем. Тя апелира към фризьори от българския Североизток да последват идеята и също им гарантира, че ще излязат променени от тази кауза. Ще чуете защо го прави, ще чуете и за проблеми неглижирани спрямо тези жени, които имат правото да запазят достойнството и женската си суета. С Нина Йорданова разговаря Христина Димитрова.
Историята на една млада жена от Търговище, която условно от Сдружение "Асоциацията Ная" са нарекли Мирослава, буквално взриви публичното пространство. Взриви го с добро. Защото десетки хора станаха съпричастни на каузата на търговищката "Асоциация Ная“, която вече 20 години помага на жени и деца, жертви на домашно насилие. Мирослава е само на 22..
През 2020 г. Европейската комисия оповести предложение за нова Директива, за да гарантира, че работниците в Съюза са защитени чрез адекватни минимални работни заплати. Текстът в момента се обсъжда на различни етапи в двете законодателни институции на Европейския съюз – в Съвета и Европейския парламент. Европейският парламент се обяви през..
Младо семейство от Търговище раздава топла супа и хляб на бедни хора в центъра на града през миналата седмица. 30-годишната Юлия Мирославова и съпругът и 31-годишният Исмаил Исмаил имат обект за бързо хранене. Идеята дошла спонтанно при среща с приятели, разочаровани от публикации в социалните мрежи на трапези пълни с храна, докато стотици други..
Малко повече от 60 на сто от учениците у нас нямат собствен лаптоп или настолен компютър. Тази тревожната тенденция бе установена през есента на миналата година в национални представителни проучвания на различни организации. Още един важен проблем се очерта, когато учениците се наложи да продължат в онлайн среда образованието си за поредна..
Обичта към родината започва от мама, от семейството, от любимите учители, от училището, от родния град. Чуйте искрените и мили послания на третокласниците от Средното училище “Трайко Симеонов“ в Шумен. Мина Денева ни среща с децата и техните учителки Стилияна Иванова и Ирена Атанасова.
Прави кукли от вълна, защото изпитва огромно удоволствие да материализира фантазиите си. Шие им дрехи, обува ги в кецове и им дава красиви български или френски имена. Чудатите герои позират в ефектни фотосесии. Как иначе Диляна Стойчева ще ги покаже на многобройните си последователи си в социалната мрежа? Фейсбук профилът и е каталог на творческото..
Защо си струва да превърнеш необитаема къща в етно музей? Или поне във внушителна етнографска експозиция. Отговора на този въпрос ни дава Калина Михайлова от село Шуменци. Дълги години тя събира носии, престилки, месали, черги и карета - всякакви красиви вещи от бита на старите българи. Трудно е да се каже десетки или стотици са реликвите, които пази...