Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вицепрезидентът Илияна Йотова посети пострадалите при катастрофата край Разград

Вицепрезидентът Илияна Йотова посети разградската болница, за да се информира лично за състоянието на пострадалите при катастрофата край Разград. Вицепрезидентът е патрон на Осмия капански събор в село Садина и след като е научила за пътния инцидент, при който пострадаха 17 души от село Срацимир, веднага е тръгнала към Разград. Илияна Йотова, заедно с окръжния прокурор Тихомир Тодоров, е разговаряла с пострадалите и с лекарите. Най-тежко е състоянието на 81-годишния дядо Еньо от Срацимир, който е в кома, със съчетани травми и опасност за живота. Останалите пострадали са контактни, с различни фрактури и наранявания, съобщи окръжният прокурор на излизане от болницата. Йотова е предложила да окаже помощ и е попитала има ли нужда от кръводаряване, но лекарите са заявили, че разполагат с всичко необходимо. Припомням, че катастфората стана на пътя Разград – Попово между ТИР и микробус, който превозвал 17 пенсионери до събора в Садина. Тирът ударил челно буса и той се преобърнал в дере. Водачът на тежкия камион– 48-годишен мъж от Разград, е задържан, тъй като е карал с несъобразена с пътните условия скорост, уточни Тодоров.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Не дишай смърт

В информационната кампания на БНТ „Не дишай смърт“ се включва община Разград. Акцията е насочена срещу нарастващата употреба от деца и младежи на вейп устройства с неустановено и често опасно съдържание.  Целта на инициативата е да привлече вниманието тревожната тенденция, да насърчи превенцията и да защити човешки животи.  Община Разград се..

публикувано на 04.03.25 в 13:01

Празнуваме 147 години от Освобождението

Десетки жители и гости се събраха днес в центъра на Кубрат, за да почетат паметта на героите, отдали живота си за България. Тържественото честване на 147 години от Освобождението започна с ритуал по издигане на националния флаг. "На този ден се възражда една държава, която отново заема своето място на картата на Европа. На 3 март..

публикувано на 03.03.25 в 15:02

Пияни на пътя

Регистриран в Кралство Дания автомобил „Форд Мондео“ е спрян вчера в разградското село Киченица, съобщиха от разградската полиция. В хода на полицейската проверка е установено, че 51-годишният водач от шуменското село Имренчево шофира след употреба на алкохол. Пробата му с дрегер отчела 1,57 промила в издишания въздух. След отказ да предостави..

публикувано на 03.03.25 в 11:19

Деца свидетели на сбиване

За скандал между двама мъже и жена в лознишкото село Ловско съобщават от разградската полиция.  Около 16.30 часа вчера на автобусна спирка в селото започва разправия между 52-годишен водач на училищен автобус от село Синя вода и 38-годишен мъж от село Тръбач. По-младият започнал да блъска с ръце по предното панорамно стъкло на автобуса, при което..

публикувано на 27.02.25 в 11:13

Местните данъци – на дневен ред

Наредбите за размера на местните данъци и такси и тази за управление на общинско имущество в община Лозница ще разгледа днес, 25 февруари, Общинският съвет. Предварителния дневен ред на сесията включва общо 16 Точки. Сред тях са още вътрешни компенсирани промени по общинския бюджет за 2025 година,Стратегията за управление на общинската..

публикувано на 25.02.25 в 10:09

Украсяват Разград за Баба Марта

С поставянето на 60 мартеници над един от символите на Разград – фонтана с момченцата – започна украсяването на централната част на града за пролетния празник Баба Марта. Мартениците са изработени от служители в Общинско предприятие „Паркстрой“. Утре там ще бъде поставена и вече традиционната арка с лястовици. Нови фигури на Пижо и Пенда ще бъдат..

публикувано на 24.02.25 в 16:19

Повече случаи на домашно насилие

С близо 30 процента са се увеличили престъпленията в условията на домашно насилие в област Разград за година. Това показват данните от отчета на Областната дирекция на МВР. От началото на годината сигналите за домашно насилие също не са малко, показва информацията от полицията. Последните два случая са от вчера. Мъж на 26-годишна възраст от кубратското..

публикувано на 24.02.25 в 13:00