С минута мълчание в памет на загиналите в пътнотранспортни произшествия започна дежурството на полицейските екипи в Областната дирекция на МВР в Шумен. По решение на Генералната асамблея на Организацията на обединените нации, във всяка трета неделя на ноември се отбелязва Световният ден за възпоменание на жертвите от катастрофи. Ежегодно при катастрофи по пътищата на страната ни стотици губят живота си, хиляди получават тежки наранявания и боледуват продължително, значителен е и броят на пострадалите с увреждания за цял живот.
179 са тежките катастрофи в Шуменска област от началото на годината до днес, съобщават от полицията. 18 души са загубили живота си на пътя, 103-ма са ранените по време на пътни инциденти. Най-много – 14 души – са загиналите при катастрофи извън населените места.
В различни храмове в областта почетоха жертвите при пътни инциденти. В храма „Свето Възнесение Господне“ архиерейският наместник отец Димитър отслужи заупокойна молитва в памет на всички загинали участници в движението. В Арменската апостолическа църква „Света Богородица“ в Шумен архидякон Вартан Ананян отслужи литургия, по време на която бе почетена паметта на загиналите на пътя. Районният мюфтия Месут Мехмедов се включи в отбелязването на Световния ден за възпоменание на жертвите. В тяхна памет ще бъдат отслужени молитви в Томбул джамия. Духовниците отправиха апели за по-разумно и внимателно движение по пътищата.
Денят за възпоменание на жертвите при пътнотранспортни произшествия е и ден за размисъл, за осъзнаване на необходимостта от ново отношение и култура в движението по пътищата.
Да бъде модернизирана тренировъчната зала на един от най-успешните спортни клубове в общината „Шуменска крепост“. Това предлагат на администрацията ръководителите на бойната школа. Те искат да подпишат дългосрочен договор за наем на физкултурния салон на бившето Пето основно училище в Шумен. Това ще позволи на клуба да ремонтира старото помещение със..
За преработването на новия Правилник за финансиране на младежки проекти в община Шумен призоваха двама представители на младежки организации и общинският съветник Павел Павлов. Това стана на заседанието на комисията по младежки дейности и спорт към Общинския съвет в Шумен. Документът трябва да регламентира условията за кандидатстване и отчитане на..
Над 330 заявления са подали жители на Шумен и селата от общината за подмяната на печки на твърдо гориво с по-екологичен вариант на ток или пелети, съобщават от общинската администрация. В началото на кампанията с правилата за кандидатстване, сроковете, критериите и местата за подаване на заявления бяха запознати хората от 26-те села от..
Започна монтирането на нови осветителни тела в община Нови пазар. Проектът е първият по рода си, по който ще бъде модернизирано уличното осветление в града и 15 села от общината. Той е на стойност 1 238 754 лева. След модернизацията се очаква значителна икономия на ток, както и повишаване безопасността на движението. По предварителни разчети,..
Общо 12 000 лв. са необходими на общините Нови пазар и Велики Преслав за възстановяване на военни паметници . Парите ще се търсят от Министерството на отбраната. В четири села от община Нови пазар, както и в общинския център, за ремонт на паметници и плочи са необходими 8000 лева, обясни Христина Димитрова – директор на на Дирекция..
Девет сигнала за заледени участъци от улици, тротоари и пътни отсечки са постъпили на дежурния телефон от 19:00 ч. на 25 февруари до 8:00 ч. сутринта днес, по които екипите на Община Шумен вече работят. Това съобщават от администрацията. Днес ще се обработват със сол, луга и пясък местата около учебните сгради, пешеходните зони, тротоари, спирки..
Правилникът за финансиране на младежки проекти на територията на община Шумен за следващите 5 години, беше ябълката на раздора по време на заседанието на Правната комисия при Общинския съвет. Председателят на Скаутския клуб „Мадарски конник“ Добромир Драев заяви, че в документа няма ясни критерии за финансиране и това ще опорочи неговото..