„Трябваше да стана на 60, за да разбера, че църквата не е мястото, където се събират ангели, а грешници. Трябваше да стана на 60, за да открия високата стойност на непотребния. Е, станах! И ме посрещна дълбок и чист сняг пред прага ми. И само стъпките на котето и кучето.“
С този текст във Фейсбук днес музикантът Асен Масларски осмисля навършването на 60-тата си годишнина на 8 януари. Животът на един от бардовете на България минава и през ефира на Радио Шумен, когато преди повече от 20 години прави музикалното предаване "Фулмакс". Роденият в пернишкото село Студена Асен Масларски не веднъж е казвал, че се чувства най-много шуменец, защото тук пораства най-качествено и като творец, и като човек.
През 1978 г. заедно с поета Антонин Горчев написват песента „Оттука започва България“, която 30 години по-късно става официалният химн на Шумен. След демократичните промени издава два солови албума, а около 2000 г. започва да твори в тандем с Милица Божинова от Тоника СВ и Фамилия Тоника. През 2009 г. издава юбилейната си песносбирка в комплект с два диска, наречена „Вън вали“.
Навръх рождения му ден с едно момче на 60 разговаря Миглена Стефанова.
Спектакълът "Тримата мускетари" стъпва на шуменска сцена. Под новата адаптация на Христо Раянов и режисурата на Ивайло Ненов се пресъздава класическата история с акцент върху актуалността на темите за героизма и търсенето на справедливост, твърдят авторите. Сред гост актьорите е и Мая Бежанска. В спектакъла са включени и новите попълнения на трупата на..
„Вкусът на времето“ са наречени двата концерта в памет на рок легендата Кирил Маричков на 24 ноември във Варна и на 25 ноември в Шумен. Любимите песни на поколения българи ще изпълнят супергрупата „Фондацията“ и оркестърът на Опера Пловдив. Специални гости на сцената ще бъдат Валди Тотев, Славин Славчев и Атанас Пенев от "Б.Т.Р. "...
Ако беше добър по математика, художникът Румен Райнов сега щеше да бъде капитан на кораб, но от това изобразителното изкуство щеше да загуби много. Без да му върви със смятането, лесно е преброил, че 45 години от общо 60 житейски, вече е неразривно свързан с изобразителното изкуство. Завършил Художествената гимназия в Трявна, продължил в..
120-годишен кабинетен роял, който е бил собственост на първия концертмайстор на Русенския симфоничен оркестър, бе дарен на Държавната опера в Русе. Инструментът е част от музикалната история на града, а дарението допълва събитията, посветени на 75-годишнината от основаването на оперния театър. Кабинетният роял на Христо Дюлгеров - първият..
Младите цигуларки Магдалена Каменова и Тодорка Христева гостуват на Симфониета Шумен в концерт от цикъла „Класика и романтизъм“. На шуменска сцена те ще представят Концерт за две цигулки в ре минор от Йохан Себастиан Бах и "Навара"- испански танц за две цигулки и оркестър от Пабло де Сарасате. Под палката на Любомир Денев-син публиката ще се наслади..
Сборникът от Осмата национална конференция „Пътуване към България“ в памет на проф. Иван Йорданов беше представен в Археологическия музей във Велики Преслав. Под наслов „Наука, образование, културно-историческо наследство. В памет на проф. д.и.н. Иван Йорданов“ са публикувани над 30 статии. Сред авторите са колеги, последователи, ученици и приятели на..
57 филма се състезаваха в деветото издание на фестивала за мобилно кино„Кино в длан”. Награждаването на финалистите ще се проведе в събота - 30 ноември, от 17.00 часа в зала „Сава Доброплодни“ на Народно читалище „Добри Войников“ в Шумен. Голямата награда на фестивала по традиция ще бъде връчена от кмета на община Шумен проф. Христо Христов...