Днешната дата – 21 март, в календара е записана като Ден на хората, болни от синдрома на Даун. Но нека това да е и повод да се замислим как приемаме различните от нас. Факт е, че различията винаги са плашили хората. Но ако можем да оправдаем този страх в миналото с незнание, непросвещение и с различни суеверия, то в днешния 21 век няма извинение за продължаващото неадекватно поведение спрямо хората с увреждания. Точно тази неадекватност в приемането на различните, е провокирала Анна Йончева да създаде в социалната мрежа проект „Различните“ деца на България“. Неслучайно "различните“ Анна е поставила в кавички, защото макар и с отклонения от общоприетата представа за здрави, тези деца не са по-различни в желанията си, в мечтите си, в необходимостта си да обичат и да бъдат обичани. Само за дни каузата на Анна Йончева достигна до стотици родители, а страницата бързо се пълни със снимки на прекрасни деца. До идеята да създаде такъв проект, който да бъде и един вид социален експеримент, Анна Йончева стига след една неприятна случка на детската площадка, където играе нейната дъщеря. "Бяхме с дъщеря ми в кварталната градинка. Приближи се момиченце в инвалидна количка. Повечето деца веднага насядаха около нея и започнаха да ѝ говорят. Тогава дойде приятел на дъщеря ми, дръпна я и я попита: "Как можеш да говориш с нея? Тя е болна, ще те зарази с гадни болести..." - това е част от разказа на Анна Йончева. Какво още се е случило? - чуйте от разговора на Людмила Борисова с Анна Йончева.
Историческият музей в Разград поде много интересна инициатива – да представя в социалните мрежи дарителите с афинитет към историята, които обогатяват фондовете му. Оказа се, че в Разградско има много щедри хора, които отвориха семейните албуми, отключиха ракли по тавани и мазета, преровиха гардероби и откриха в тях истински съкровища...
След като празничните украси вече се поставени, може би много работещи сега пишат на Дядо Коледа да им донесе бонус. Данните на Българската стопанска камара показват, че 80% от работодателите ще изпълнят това желание. Чуйте кои са най-популярните коледни бонуси и какви са очакванията на шуменци на прага на празничния декември. Коментар на..
Коледен бал с благотворителна кауза организира дамският бизнес клуб в Разград. Събитието ще бъде на 30 ноември в голямата зала на кино „Арабелла“, съобщи основателят на клуба Цвета Бориславова. По традиция всяка среща на дамите има подбрани лектори и теми, насочени към сферите бизнес, личностно развитие и здраве. Част от коледния благотворителен..
Ветрогенераторен парк предстои да бъде изграден в землищата на общините Никола Козлево и Каолиново. Продължават обществените обсъждания, на които се представя докладът за екологичното въздействието върху околната среда и здравето на хората. Според доклада, ще бъдат изградени 50 ветрогенератора с мощност 400 KW и четири подстанции. След изграждането на..
Обичаят „Белене на платно за сватба“ е номинацията на област Шумен в националната селекция за „Живи човешки съкровища" за 2024 година, обявена от Министерството на културата.Кандидатурата е единствена за Шуменска област. Обичаят се пази и представя от Ансамбъла за изворен фолклор „Дядо Драгой“ при Народно читалище „Васил Друмев – 1881“ във..
10 години от своето създаване навършва на 28 ноември Българското социално БРАЙЛ FM (First Mediator). То е единственото по рода си в Европа и е национален проект на Фондация за информационен обмен „Равностойно партньорство” (ФРП) – София. Идеята за създаването му е на дългогодишните журналисти Владислав Кацарски и Анелия Велинова.В обсега на внимание..
Точно преди месец бяхме на избори, за да решим кои са най-подходящите 240 народни избраници, за да ни представляват в парламента и да решават съдбините ни. Изминалото време стана повод да се обърнем към най-важните хора – избирателите, за да ги попитаме какво свършиха депутатите. И още - очакват ли съставяне на редовен кабинет или отново отиваме..