75 години ФК "Янтра"

4
Снимка: Община Ценово

75 години от основаването си отбеляза Футболният клуб „Янтра“ в Ценово. Юбилеят съвпадна и с 60-тата годишнина от откриването на стадиона в общинския център.

За да отпразнуват знаменателния рожден ден, в Ценово се събраха много футболни ветерани, съдии, спортисти и фенове на отбора. Гости на празника бяха Бисер Торнев – бивш председател на Областния съвет на БФС, както и представителите на съдийската колегия Севдалин Петров и Георги Илиев.

Галерия

Турнир в памет на загинал съдия

В Силистра завършва коледният футболен турнир на малки вратички в памет на загиналия при автомобилна катастрофа футболен съдия Диян Димитров. Участват 13 отбора, разделени на четири групи. Днес са полуфиналите, след което ще се играят мачовете за 3-4 място и финалът на турнира. Диян Димитров, в чиято памет се провежда коледният футболен..

публикувано на 05.12.19 в 11:37

26 медала за година

Отиващата си 2019-та г. е сред най-успешните в 64-годишната история на академичния спорт в Русенския университет – на Националната студентка универсиада и на Националните летни студентски игри възпитаниците на ВУЗ-а са завоювали общо 26 медала, от които 12 златни, 10 сребърни и 4 бронзови. Това заяви ръководителят на Университетския спортен център..

публикувано на 05.12.19 в 06:14

Номинации за най-добрите

Започва изборът на претендентите за наградата „Спортист на годината“ в Шумен за 2019 година. По традиция в класацията ще бъдат отличени победителите в категориите „Спортист на годината“, „Треньор на годината“ и „Отбор на годината“. В срок до 9 декември, понеделник, до 12.00 ч. спортните клубове в града трябва да дадат своите предложения..

публикувано на 04.12.19 в 14:51

„Дунав“ не успя да победи последния в класирането

„Дунав“ завърши 1:1 с „Витоша“ (Бистрица) в двубой от 18-ия кръг на българското футболно първенство. Домакините откриха резултата в 53-тата минута с гол на Емил Гъргоров от дузпа, а 66-ата Стефан Христов изравни за тима от Русе. 13 минути преди края на мача „Витоша“ остана с човек по-малко, след като Румен Гьонов беше изгонен за втори жълт картон...

публикувано на 01.12.19 в 17:12

Четвърта победа за „Шумен 2007“

Футболистите на „Шумен 2007“ победиха с 6:2 гостуващия „Ботев“ (Нови пазар) в двубой от 15-ия кръг в Североизточната трета лига, който е и последен от есенния полусезон. Успехът бе четвърти за шуменци, които са дебютанти в групата. Тимът е на осмо място в класирането с актив от 16 точки. В останалите срещи, играни вчера, лидерът „Добруджа“ победи..

публикувано на 01.12.19 в 08:30
Боряна Калейн

Фестивал на красотата

Около 400 деца и младежи от девет държави ще се включат в дванадесетото издание на международния фестивал по гимнастика "Дунавска перла", който ще се състои в в Русе от днес до 1 декември. Това съобщи председателят на клуба по художествена гимнастика "АКРО" Силвия Митева, която е един от организаторите на надпреварата. Фестивалът обединява..

публикувано на 29.11.19 в 09:09

„Лудогорец“ лети за Москва

Футболистите на „Лудогорец“ заминават за Москва днес, 27 ноември. Чартърн ият полет e в 8 :20 ч. от Варна до летище Внуково в руската столица. Шампионите срещат московските армейци в четвертък от 20:55 ч. местно време (19:55 ч. българско) в пети мач от група Н (ейч) на Лига Европа. Днес старши треньорът Алекси Желязков ще даде пресконференция на..

публикувано на 27.11.19 в 06:58