GM Васил Спасов победи в блица

Гросмайстор Васил Спасов победи в блиц турнира в рамките на Националната купа по шахмат Мемориал "Стоян Иванов", който се проведе в зала "Арена Шумен". С равен брой точки - 8 финишира и вторият в класирането - Мартин Петров. Третото място зае Тома Киряков, който събра 7 точки. Състезанието се провете по швейцарската система в девет кръга. Участваха общо 64 души. Времевата контрола бе по 3 минути на състезател плюс 2 секунди добавени на ход.

След втория ден в надпреварата по ускорен шахмат във временното класиране след изиграни 6 кръга води Сашо Николов, със събрани 5.5 точки. На втората позиция е гросмайстор Ивайло Енчев, с 5 точки. Трети е Борис Иванов, също с 5 точки. Толкова имат и заелите четвърта и пета позиция - Божидар Иванов и гросмайстор Васил Спасов.

Утре ще се играят последните 3 кръга в ускорения шах. Награждаването е в ранния следобед на неделния ден. 80 състезатели си оспорват наградите, осигурени от Община Шумен в турнира по ускорен шахмат.

Ученически игри

От следващата седмица стартират общинските ученически игри по хандбал, волейбол, шахмат, баскетбол и тенис на маса. Организатори са Община Шумен и Ученическата спортна школа „Хан Крум“. В турнира по   хандбал, който ще се проведе на 17 февруари в спортен комплекс „Плиска“, ще участват отбори от пет училища в Шумен, разпределени в две възрастови..

публикувано на 14.02.20 в 11:25

Шампионат по бадминтон

Разград ще е домакин на Балкански шампионат по бадминтон за момичета и момчета до 13 години. За това се договориха на работна среща днес кметът Денчо Бояджиев и президентът на Балканскатата асоциация по бадминтон проф. д-р Пюзант Касабян. Шампионатът ще се проведе в края на септември – началото на октомври. Очаква се в него да участват около 100..

публикувано на 13.02.20 в 14:14

ФК "Шумен 2007" с високи цели

„Създадохме добра организация за работа във ФК "Шумен 2007", спечелихме доверието на бизнеса и имаме подкрепата на ръководството на Общината", заяви председателят на УС на клуба Ивайло Тошев. "Нашето желание е представителният тим да се утвърди трайно в третия ешалон и в скоро време Шумен да има отбор в професионалния футбол“, каза още Тошев...

публикувано на 12.02.20 в 14:55

Пари за ремонти

Южната трибуна на Спортния комплекс в Градската градина в Попово ще бъде изцяло реконструирана. От Общината сключиха договор за безвъзмездна финансова помощ с Държавния фонд „Земеделие” на стойност близо 390 000 лева. Съществуващият сектор В ще бъде демонтиран и на негово място ще бъде построен нов. Седалките ще са в два цвята, като с жълтите ще..

публикувано на 05.02.20 в 16:07

"Пивоварите" с първа тренировка

10 души се включиха в днешната първа тренировка на новосформирания клуб по американски футбол Shumen Brewers. В тима на "Пивоварите" има хора на различна възраст, сред тях студенти и ученици от Нови пазар и Търговище. Заниманието беше водено от американеца Никълъс Малучи, който от години живее във Варна. Той е поел ангажимент да подготвя отбора. На този..

публикувано на 01.02.20 в 15:17

Реми за Нургюл в Гибралтар

Нургюл Салимова записа реми с черните фигури в партията си от 9-я кръг на турнира в Гибралтар. Родената в търговищкото село Крепча шахматистка игра срещу друг български състезател - Мартин Петров. Преди последния кръг, който се играе днес, 30 януари, двамата имат по 5 точки във временното класиране. Бившата световна шампионка Антоанета..

публикувано на 30.01.20 в 06:19

"Лудогорец" разби "Кайрат"

"Лудогорец" победи с 6:0 "Кайр ат" в третата си контролна среща от зимния подготвителен лагер в Турция. Две попадения във вратата на тима от Казахстан вкара Якуб Шверчок, а по веднъж се разписаха Клаудиу Кешеру, Жоржиньо, Мавис Чибота и Димо Бакалов. Това е втори успех за шампиона на Българския на турска земя, след успеха над полския "Висла" с..

публикувано на 30.01.20 в 06:13