"Дунав" с трета победа

Снимка: sportal.bg

Трета победа от началото на сезона записаха футболистите на "Дунав".

В двубой от 12-ия кръг те победиха като гости "Арда" (Кърджали) с 2:0 с голове на Ахмед Ахмедов в края на първото полувреме и на Стефан Христов в 67-ата минута.

С успеха тимът от Русе събра 13 точки, с които заема 9-о място във временното класиране. Отборът на "Арда" е 5-и с 18 точки.

"Лудогорец" не успя срещу "Интер"

„Лудогорец“ загуби от италианския „Интер“ в първия мач от елиминациите на Лига Европа с 0:2. Първото полувреме завърши 0:0, но след почивката италианците извоюваха победата след голове на Кристиан Ериксен и Румелу Лукаку от дузпа в продължението на мача.

публикувано на 20.02.20 в 22:35

"Шумен" срещу ЦСКА

Баскетболистите на „Шумен“ приемат тима на ЦСКА София в двубой от мъжката „А“ група. Срещата е в неделя (23 февруари) от 17 ч. в зала „Младост“. Мачът е четвърти между двата тима този сезон, като до момента домакините имат три успеха. При нова победа тимът на „Шумен“ и на теория ще си гарантира първото място преди плейофите. Отборът, воден от Янко..

публикувано на 20.02.20 в 09:56

Безплатни паркинги за мача

Поради очаквания огромен брой автомобили с фенове на "Лудогорец", които ще пристигнат в Разград за мача с "Интер" днес, (20 февруари) от 19,55 ч., и с цел привържениците да бъдат улеснени максимално, Клубът препоръчва няколко места в града, където след 17,00 ч. ще може да се паркира безплатно: -  На улица "Дунав" зад Дома на учителя (10 минути..

публикувано на 20.02.20 в 09:16

Първенците по хандбал

Съставите на СУ „Йоан Екзарх Български“ и ППМГ „Нанчо Попович“ спечелиха общинските ученически игри по хандбал. Турнирът се проведе днес в спортен комплекс „Плиска“. В него участваха отбори от пет училища в града, разпределени в две възрастови групи. Учениците от Хуманитарната гимназия бяха най-добри в първата възрастова група за момчета от 5 до 7..

публикувано на 17.02.20 в 16:36

Ученически игри

От следващата седмица стартират общинските ученически игри по хандбал, волейбол, шахмат, баскетбол и тенис на маса. Организатори са Община Шумен и Ученическата спортна школа „Хан Крум“. В турнира по   хандбал, който ще се проведе на 17 февруари в спортен комплекс „Плиска“, ще участват отбори от пет училища в Шумен, разпределени в две възрастови..

публикувано на 14.02.20 в 11:25

Шампионат по бадминтон

Разград ще е домакин на Балкански шампионат по бадминтон за момичета и момчета до 13 години. За това се договориха на работна среща днес кметът Денчо Бояджиев и президентът на Балканскатата асоциация по бадминтон проф. д-р Пюзант Касабян. Шампионатът ще се проведе в края на септември – началото на октомври. Очаква се в него да участват около 100..

публикувано на 13.02.20 в 14:14

ФК "Шумен 2007" с високи цели

„Създадохме добра организация за работа във ФК "Шумен 2007", спечелихме доверието на бизнеса и имаме подкрепата на ръководството на Общината", заяви председателят на УС на клуба Ивайло Тошев. "Нашето желание е представителният тим да се утвърди трайно в третия ешалон и в скоро време Шумен да има отбор в професионалния футбол“, каза още Тошев...

публикувано на 12.02.20 в 14:55