Снежни човеци, снежни топки и часове, прекарани навън. Най-голямото щастие – да издърпаш шейната на върха на висок баир и да се спуснеш от там. Такива бяха зимите и игрите в нашето детство.
За съжаление глобалното затопляне и тази зима лиши децата от тези удоволствия, поне до момента. През повечето дни навън е студено, трябва да носиш дебело яке, шапка, шал и дори ръкавици. Надяваш се през прозореца да видиш хубав, дебел слой сняг и навсякъде да е побеляло. И искаш да заровиш ръцете си в снега, да си направиш снежен човек или пък да легнеш и да оставиш своя снежен ангел по земята. Особено ако си дете.
Как Дидка, Ивалина, Михаел и Михаела от група „Джуджета“ в детска градина „Братя Грим“ в Шумен приемат липсата на сняг? Попита ги Ирина Николова.
Дано тази зима не остави децата разочаровани и да дочакаме снега. Или да почерпим от опита на московските управници, които в края на миналата година не се примириха с липсата на сняг и засипаха центъра на града с изкуствен, за да могат жителите на Москва да посрещнат новогодишните празници в познатата бяла обстановка. Но тъй като едва ли това ще се случи у нас, нека оставим въображението да ни нарисува прекрасната зима, която искаме, а ние и децата ни да имаме възможността да я прекараме по най-добрия начин. Дори и без сняг….
Най–възрастният производител и търговец на шуменския пазар е Петранка Керанова. На достолепните си 82 години тя е истински ветеран и в живота, и в занаята. Няма ден, в който да не я откриете на сергията и на пазара – и зиме, и лете, вече 28 години тя предлага сезонна продукция произведена в дворното и място край Шумен. Има си редовни клиенти и..
Върху червени панделки всеки имаше възможност днес да отправи свое послание към хора с ХИВ. Щандът на здравната инспекция беше разположен пред Областната администрация в Шумен. На минувачите бяха раздавани информационни материали и превантивни послания. За осмелилите се да попълнят специално подготвена анонимна анкета имаше..
Историческият музей в Разград поде много интересна инициатива – да представя в социалните мрежи дарителите с афинитет към историята, които обогатяват фондовете му. Оказа се, че в Разградско има много щедри хора, които отвориха семейните албуми, отключиха ракли по тавани и мазета, преровиха гардероби и откриха в тях истински съкровища...
След като празничните украси вече се поставени, може би много работещи сега пишат на Дядо Коледа да им донесе бонус. Данните на Българската стопанска камара показват, че 80% от работодателите ще изпълнят това желание. Чуйте кои са най-популярните коледни бонуси и какви са очакванията на шуменци на прага на празничния декември. Коментар на..
Коледен бал с благотворителна кауза организира дамският бизнес клуб в Разград. Събитието ще бъде на 30 ноември в голямата зала на кино „Арабелла“, съобщи основателят на клуба Цвета Бориславова. По традиция всяка среща на дамите има подбрани лектори и теми, насочени към сферите бизнес, личностно развитие и здраве. Част от коледния благотворителен..
Ветрогенераторен парк предстои да бъде изграден в землищата на общините Никола Козлево и Каолиново. Продължават обществените обсъждания, на които се представя докладът за екологичното въздействието върху околната среда и здравето на хората. Според доклада, ще бъдат изградени 50 ветрогенератора с мощност 400 KW и четири подстанции. След изграждането на..
Обичаят „Белене на платно за сватба“ е номинацията на област Шумен в националната селекция за „Живи човешки съкровища" за 2024 година, обявена от Министерството на културата.Кандидатурата е единствена за Шуменска област. Обичаят се пази и представя от Ансамбъла за изворен фолклор „Дядо Драгой“ при Народно читалище „Васил Друмев – 1881“ във..