Злато за русенски тежкоатлет

Стилян Гроздев спечели златен медал в категория 61 килограма на олимпийския квалификационен турнир по вдигане на тежести в Малта. Русенецът грабна титлата с двубой от 287 килограма. В новата си категория Гроздев започна с успех на 127 килограма, след това не можа да изхвърли 132, но в третия опит се поздрави с успех. В изтласкването Стилян премина без проблеми през 150 и 155 килограма, като не успя да се справи със 158. Втори, на 8 кг след българина, остана Зимон-Йозеф Брандхубер от Германия, бронзът е за неговия сънародник Йон Луке Мой с 275 килограма.

„Радвам се, че експериментът с преминаването на Стилян в по-ниска категория се оказва успешен. Той свали цели 6 кг, за да се състезава сега в категория 61 кг. Преценихме, че това ще е по-добре за него, след като най-големия си успех досега записа с тегло 62 кг, когато стана европейски вицешампион в Букурещ. С резултата си от Малта Стилян вероятно ще е в зоната на медалите на предстоящото през април Европейско първенство за мъже в Москва,“ заяви старши треньорът на националния отбор Иван Иванов.

По-късно днес на подиума в Малта ще излязат още двама българи. В категория 73 кг ще вдига европейският шампион Божидар Андреев, а в категория 81 кг – Юндер Бейтула.

Страната ни има право на две квоти за Олимпийските игри в Токио през лятото. За тях спорят четирима тежкоатлети.

Топ атлет с грамота

Топ атлетът Венелин Георгиев беше удостоен с грамота на областния управител Галин Григоров за съществен принос към развитието на спорта в Русе и региона. Той получи и специално направена статуетка с послание от Григоров. Поводът е, че момчето, което скоро ще навърши 20-та си годишнина, беше избрано за любимец на феновете на списание..

публикувано на 26.02.21 в 14:58

Отборът на България по е-футбол

Националният отбор на България по е-футбол се готви за квалификациите за Европейското първенство през март. Страната ни е в група с  Германия, Казахстан, Полша и Латвия. България ще бъде представлявана в турнира от двама състезатели - Радослав Христов и Иван Ванчев. Мениджър на българския тим е Емил Димитров. Радослав Христов е най-успешният играч по..

публикувано на 23.02.21 в 10:04

Шуменските каратисти обраха златото

Два златни медала завоюваха шуменските каратисти от СКК "Киокушин" на Националното първенство по карате за мъже и жени в Севлиево. Това съобщи треньорът им сенсей Даниел Димитров. Той определи представянето на нашите състезатели като "изключително силно". При мъжете в категория до 75 кг национален шампион стана Цветан Урумов, а при жените в категория..

публикувано на 22.02.21 в 08:13

Разгромна победа за шампионите

„Лудогорец“ победи с 6:0 „Етър“ (Велико Търново) в първия си двубой за първенството след зимната пауза. Четири от попаденията отбеляза румънският нападател Клаудиу Кешеру – в 6-ата, 37-ата, 42-рата и 51-вата минута, в 39-ата минута Пламен Крачунов си вкара автогол, а крайния резултат оформи Каули Оливейра в самия край на мача. Гостите от Велико..

публикувано на 15.02.21 в 18:11

Гросмайстори от региона с призово класиране

Гросмайстор Радослав Димитров, който играе за Шахматния клуб "Абритус" от Разград, завърши на второ място в Държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат, проведеното в Девин. Той събра 7 точки, колкото има и победителят в турнира - международният майстор Мартин Петров.  Третото място в крайното класиране зае с 6.5 точки гросмайстор Васил Спасов..

публикувано на 14.02.21 в 20:17

Предстоящи битки в зала "Арена"

Първият кръг на Държавното първенство по кикбокс за 2021 г. ще се проведе през почивните дни от 5 до 7 март. За 11-та поредна година шампионатът ще бъде открит от СК „Шуменска крепост“. Това съобщиха от Българската конфедерация по кикбокс и муай тай. По традиция в Шумен ще се играе само на ринг, като стилът ще бъде „лоу кик”. Старши треньорът на..

публикувано на 09.02.21 в 16:17

Реми между Топалов и Салимова

Веселин Топалов и Нургюл Салимова завършиха реми в партията помежду си в последния седми кръг на основния турнир в рамките на шахматния фестивал в Саламанка, Испания. Равенството бе фиксирано след трикратно повторение на 33-я ход. В крайното класиране роденият в Русе екс световен шампион гросмайстор Веселин Топалов е четвърти с 3.5 точки. WGM Нургюл..

публикувано на 06.02.21 в 20:59