И днес продължава заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, след като вчера не беше постигнато единодушие по проекта на постановлението на Министерския съвет за определяне на условията и реда за изплащане на компенсации на работодатели, преустановили работа поради обявеното извънредно положение. Синдикатите настояват за отпадане на списъка с икономически дейности, които ще бъдат подпомагани от бюджета, тъй като там не са включени редица отрасли. От Българската стопанска камара също изразиха позиция, че засегнати работодатели ще останат извън обхвата на Постановлението. От Камарата заявиха, че над 800 000 са самоосигуряващите се лица, които към настоящия момент не могат да получат никаква подкрепа. Затова настояват за обсъждане на цялостен икономически план, който да въвежда мерки за подпомагане и съхранение на българската икономика, обхващащ периода на действие на извънредното положение, както и първите 12 месеца след това. Синдикатите изразиха и опасенията си, че механизмът 60/40 – държавата да поеме 60 процента от заплатите, а работодателите – 40 процента, няма да бъде от полза за по-малките и по-уязвимите фирми и техните работници. Обсъждането на проекта на постановление на Министерския съвет започва в 13.30 часа като заседанието ще се проведе онлайн между членовете на Съвета за тристранно сътрудничество.
Ако сега се проведат парламентарни избори, ГЕРБ отново ще ги спечели с подкрепата на 22,6 процента от гласовете на избирателите. На второ място се подрежда коалицията ПП-ДБ с14%, а "ДПС-Ново начало" ще изпревари "Възраждане" и ще е трета с 11,8 на сто от имащите право на глас, докато 11,4% биха гласували за формацията на Костадин..
Днес ще бъде предимно слънчево, почти тихо и топло за периода, по крайбрежието в следобедните часове ще духа слаб вятър от югоизток. Максималните температури ще са между 15° и 20°, за Шумен - 18°.
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Четвъртък 06.03.2025 Разград Няма прекъсвания за тази област Русе В периода 04.03.2025 - 07.03.2025, от 8:30 до 16:00 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в..
Към 5:00 часа температурата на въздуха в Североизточна България е от минус 2 градуса в Шумен до 5 градуса в Силистра. В Русе са измерени 0 градуса, в Търговище и Разград-1. Атмосферното налягане в Шумен е 1001 хектопаскала, а влажността на въздуха е 96%. Днес ще бъде предимно слънчево, в сутрешните часове на места мъгливо. Ще духа слаб вятър,..
В Шуменска област от 9:30 до 16:30, поради неотложни ремонти на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато захранването в района на гр. Нови пазар, улиците "Граф Игнатиев", "Отец Паисий", "Странджа", "Христо Смирненски", "Цар Асен" и "Цар Симеон", от 8:30 до 16:30, в района на с. Сини вир - улиците "Ленин", "Херсон", "Васил..
Изплащането на пенсиите чрез пощенските станции през март ще започне на 7 март (петък) и ще завърши на 20 март (четвъртък), съобщават от НОИ. Преводите на сумите за мартенските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 март. Ден по-рано, на 6 март, ще бъдат изплатени паричните обезщетения..
Температурите на въздуха тази сутрин в Североизточна България са: минус 2 градуса в Шумен, минус 1 – в Търговище, 0 в Разград, плюс 1 в Русе и Силистра. В Шумен атмосферното налягане е 1001 хектопаскала – по-високо от нормалното за месеца, слабо ще се колебае; относителната влажност на въздуха е 93 %. Днес над по-голямата част от района..