999 нарушения на Закона за движение по пътищата са установени в периода от 6 до 12 юли 2020 г. на територията на Областната дирекция на ВВР в Разград.
Съставени са 358 фиша и 72 акта. Три от актовете са издадени на неправоспособни шофьори.
Установени са трима водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол. При двама от тях концентрацията е била над 1,2 промила. Регистрациите на четири моторни превозни средства са прекратени, при три от случаите причината е неправоспособност на водачите, а в един заради употреба на наркотични вещества.
През изтеклата седмица са регистрирани две пътнотранспортни произшествия с трима ранени, сочи още справката на „Пътна полиция“.
С поставянето на 60 мартеници над един от символите на Разград – фонтана с момченцата – започна украсяването на централната част на града за пролетния празник Баба Марта. Мартениците са изработени от служители в Общинско предприятие „Паркстрой“. Утре там ще бъде поставена и вече традиционната арка с лястовици. Нови фигури на Пижо и Пенда ще бъдат..
С близо 30 процента са се увеличили престъпленията в условията на домашно насилие в област Разград за година. Това показват данните от отчета на Областната дирекция на МВР. От началото на годината сигналите за домашно насилие също не са малко, показва информацията от полицията. Последните два случая са от вчера. Мъж на 26-годишна възраст от кубратското..
Работилница за мартеници отново отваря врати в Етнографския музей в Разград. Тя ще работи от днес /24 февруари/ до 28 февруари в Етнографската къща, съобщават от културния институт. Там музейни специалисти и читалищни дейци ще помагат на децата сами да изработят мартеница за себе си или за някого от семейството. Ученици от първи до четвърти клас от..
Управителят на ВиК-Разград Стоян Иванов призова всички институции, както и народните представители да настояват петте общини в областта - Разград, Кубрат, Лозница, Цар Калоян и Завет - да бъдат финансирани с приоритет за водна инфраструктура. В Разград са реконструирани не повече от 20% от водопроводната мрежа. Разчетите показват, че всяка..
60 ученици от разградски училища се включиха в състезанието по скок на дължина „Левски скок“. Събитието е по повод патронния празник на Основното училище „Васил Левски“ в града. Надпреварата се провежда от 30 години, а от няколко години има издания и в няколко български училища в чужбина. За победителите бяха предвидени медали и фланелки с..
Дете пострада при катастрофа по пътя между град Исперих и село Лъвино. Това съобщават от разградската полиция. Около 16.50 часа на 17 февруари лек автомобил „Опел Мерива“, управляван от 56-годишна жена, навлиза в лентата за насрещно движение и се удря челно в товарен „Фолксваген Транспортер Т4“, шофиран от 55-годишен мъж. 14-годишно момиче,..
Пътищата във всички общини на област Разград са проходими. Отворен е и пътят Разград – Русе, съобщават от областната администрация в лудогорския град. В Разградска област средната дълбочина на снежната покривка е 20-23 см. Основните пътни артерии са отворени, разчистването на пътните настилки продължава. Общинската пътна мрежа е по-трудно..