Коронавирусът отложи мач на „Лудогорец“

Снимка: Иван Йочев - sportal.bg

12 футболисти на „Лудогорец“ са дали положителни PCR тестове за COVID-19. Това налага отлагане на двубоя от 1/16-финалите за Купата на България между шампионите и тима на „Спорист 2009“ (Своге). Решението е на Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. Според правилата при заразени над 10 играчи на даден клуб предстоящият им двубой следва да бъде отложен. По предварителна програма срещата за Купата трябваше да се състои в четвъртък (12 ноември).

Вчера беше съобщено, че Абел Анисе е диагностициран с коронавирус, а по-късно през деня стана ясно, че поради същата причина Антон Недялков ще пропусне двубоя на националния отбор срещу Гибралтар утре. Във втория отбор на „Лудогорец“ също има положителни проби. С COVID-19 са диагностицирани 9 футболисти от школата на клуба.

Пълната програма на Евро 2020

16-ото европейско първенство по футбол стартира тази вечер на стадион „Олимпико“ в Рим след отлагане с година. Първото издание е било през 1960 година, когато титлата печели несъществуващия вече Съветски съюз. Континенталният шампион ще продължи до 11 юли, когато е финалът на стадион „Уембли“. Общо 51 двубоя ще определят новия първенец...

публикувано на 11.06.21 в 13:04

GM Васил Спасов със сеанс в Шумен

Гросмайстор Васил Спасов ще даде сеанс на 12 дъски в Шумен на 12 юни, събота. В 17:00 часа той ще се изправи срещу деца от Спортния клуб по шахмат „Шумен“. GM Васил Спасов е роден 1971 г. в Търговище. Петкратен шампион на страната е по шахмат, има златен медал от Световното първенство до 20 години. Сега е състезател на шуменския шахматен клуб и..

публикувано на 09.06.21 в 17:12

Шуменският бокс във възход

Двама бойци от Боксов клуб „Шумен груп“ ще се включат в ямболския турнир за младежи на 17 или 18 години. Радослав Борисов и Богдан Дианов ще атакуват ринга в категориите до 60 и 69 кг. Кантарът е днес, а първите им срещи са утре. „Това е дебютът им. При това в най-конкурентната възрастова група. В нея участниците могат и да стигнат до 30 боксьори в..

публикувано на 08.06.21 в 09:54

Петима с повиквателни

Петима хандбалисти от „Шумен 61“ са получили повиквателни за включване в състава на националния отбор за мъже, съобщават от клуба. Това са Ивайло Костов, Теодор Добрев, Георги Атанасов, Димитър Грозев и Кирил Савов. През този сезон шуменският тим спечели шампионската титла и Купата на страната. Мъжкият национален отбор по хандбал ще участва в..

публикувано на 07.06.21 в 17:29

Баскетбол на колички

За първи път Русе бе домакин на държавния турнир по баскетбол на колички. Той се проведе на 5 и 6 юни в спортната зала "Дунав" и е под егидата на Община Русе. В турнира „София-Балкан“ защити титлата си, като останалите участници бяха отборите на „Баскетболен клуб за хора с увреждания Левски“ София и „Черно море Тича“ Варна. В първия..

публикувано на 07.06.21 в 08:57

„Лудогорски маратон” с рекорден брой участници

Завърши осмото издание на „Лудогорски маратон”. Той се проведе в местността „Пчелина”, а организатор е клуб „Зелена стъпка”. Тази година в различните дисциплини и дистанции участваха рекорден брой състезатели от цялата страна, а и от чужбина – 248. Участниците стартираха и финишираха от голямата поляна на „Пчелина”. Заместник-кметът Добрин..

публикувано на 07.06.21 в 06:20

Медали за шуменските полицаи

Отборът на Областната дирекция на МВР- Шумен е носител на бронзов медал на Републиканското първенство по футбол за служители на МВР. В спор за класиране на финал на първенството шуменци отстъпиха на отбора на СДВР - София и по този начин се класираха на трето място в надпреварата. За голмайстор на турнира е отличен шуменецът Борис Марков, който..

публикувано на 04.06.21 в 11:41