Победа за „Лудогорец“

Снимка: ludogorets.com

„Лудогорец“ завърши календарната година с победа. Шампионите надиграха с 2:1 гостуващия „Ботев“ (Пловдив) в отложена среща от 13-ия кръг на българското футболно първенство. Точни за тима от Разград бяха Клаудиу Кешеру в 39-ата минута от дузпа и Доминик Янков в 50-ата минута, а за пловдивчани отбеляза Салиф Сисе в края на двубоя. С този мач завърши и първата част на първенството. След 16 изиграни кръга „Лудогорец“ е на върха в класирането с 39 точки, втори е „Локомотив“ (Пловдив) с 33, със същия актив е третият ЦСКА-София. По програма срещите в Първа лига трябва да бъдат подновени в средата на февруари.

Хърватският вратар Кристиян Кахлина

Вратар под наем в „Лудогорец”

Хърватският вратар Кристиян Кахлина от ХНК „Горица” ще играе под наем в „Лудогорец”. От същия отбор дойде и новият треньор на орлите Валдас Дамбраускас. Договорът на Кахлина с деветкратния шампион на България е до края на настоящия сезон. Вратарят мина медицински изследвания, след което бе картотекиран във футболния съюз.  „Лудогорец”  представи Кристиян..

публикувано на 02.03.21 в 16:30

Кикбокс битки без публика

356 състезатели от 56 клуба са подали заявки за участие в първия кръг от Държавното първенство по кикбокс. Домакин на турнира за 12-та година е Шумен. Заради рекордния брой бойци , квалификационните срещи ще започнат ден по-рано – в петък следобед. Борбата за медали продължава през уикенда  в зала „Плиска” на два ринга.  Най-оспорвана ще е битката при..

публикувано на 02.03.21 в 16:14

Топ атлет с грамота

Топ атлетът Венелин Георгиев беше удостоен с грамота на областния управител Галин Григоров за съществен принос към развитието на спорта в Русе и региона. Той получи и специално направена статуетка с послание от Григоров. Поводът е, че момчето, което скоро ще навърши 20-та си годишнина, беше избрано за любимец на феновете на списание..

публикувано на 26.02.21 в 14:58

Отборът на България по е-футбол

Националният отбор на България по е-футбол се готви за квалификациите за Европейското първенство през март. Страната ни е в група с  Германия, Казахстан, Полша и Латвия. България ще бъде представлявана в турнира от двама състезатели - Радослав Христов и Иван Ванчев. Мениджър на българския тим е Емил Димитров. Радослав Христов е най-успешният играч по..

публикувано на 23.02.21 в 10:04

Шуменските каратисти обраха златото

Два златни медала завоюваха шуменските каратисти от СКК "Киокушин" на Националното първенство по карате за мъже и жени в Севлиево. Това съобщи треньорът им сенсей Даниел Димитров. Той определи представянето на нашите състезатели като "изключително силно". При мъжете в категория до 75 кг национален шампион стана Цветан Урумов, а при жените в категория..

публикувано на 22.02.21 в 08:13

Разгромна победа за шампионите

„Лудогорец“ победи с 6:0 „Етър“ (Велико Търново) в първия си двубой за първенството след зимната пауза. Четири от попаденията отбеляза румънският нападател Клаудиу Кешеру – в 6-ата, 37-ата, 42-рата и 51-вата минута, в 39-ата минута Пламен Крачунов си вкара автогол, а крайния резултат оформи Каули Оливейра в самия край на мача. Гостите от Велико..

публикувано на 15.02.21 в 18:11

Гросмайстори от региона с призово класиране

Гросмайстор Радослав Димитров, който играе за Шахматния клуб "Абритус" от Разград, завърши на второ място в Държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат, проведеното в Девин. Той събра 7 точки, колкото има и победителят в турнира - международният майстор Мартин Петров.  Третото място в крайното класиране зае с 6.5 точки гросмайстор Васил Спасов..

публикувано на 14.02.21 в 20:17