Златен медал в Шампионата на шампионите от Международната математическа олимпиада ,,ВИМО“ завоюва второкласникът от Шумен Владимир Донев. Той е ученик във ОУ ”Д-р Петър Берон” и възпитаник на школа ,,А & В“ с ръководител Звездалина Ганчева.
Владимир, заедно със своята сестра Мария Донева от 4 а клас, спечелиха и златни медали на квалификационния кръг на Тайландската международна математическа олимпиада. Те имат максимални резултати и в Националното класиране на математическия турнир “Иван Салабашев”.
Владимир и Мария станаха автори на свой сборник със задачи заедно с още 14 млади математически таланти от България.
Областната организация на БЧК в Шумен се включва в националната кампания на БЧК за набиране на материални дарения за пострадалите от земетресението в Турция и Сирия. Набират се дарения от нови топли обувки, спално бельо, топли завивки, хигиенни материали, семейни палатки, отоплителни уреди за палатки, фенери и батерии. Даренията се приемат..
Шумен ще бъде домакин на Национален ловен събор на ловците и риболовците. Поводът е 125 години от създаване на Съюза на ловците и риболовците в България. Това съобщи днес пред журналисти Васил Василев, председател на националното сдружение, който гостува в Шумен и обсъди организационни въпроси с общинската администрация. На 17 юни в..
Четирима души в закъсал микробус на междуселски път спасиха снощи по тъмно огнеборците, съобщават от шуменската полиция Малко преди 21:00 часа е получено съобщение за закъсал лек автомобил между селата Черноглавци и Сини вир. На място е пратен екип, който заварил аварирал извън пътното платно микробус. Четиримата пътници са евакуирани до село..
Автомобил изгоря в село Мараш вчера, съобщават от шуменската полиция. В 14:28 часа е приет сигналът за пожар в двигател на лек автомобил. Към ул. “Митко Палаузов“ в село Мараш е насочен екип. На място огнеборците заварили да гори лек автомобил "Мерцедес" с шуменска регистрация. Бил в гараж. По данни на собствениците, зареждали акумулатора със..
20-годишен шуменец бе засечен да шофира дрогиран, а в колата и дома му бяха намерени мелничка, електронна везна и още наркотици. Това съобщават от шуменската полиция. Той бил спрян за проверка вчера около 12:40 часа вчера на ул. “Кирил и Методий“ в Шумен. Пътните полицаи го тествали, отчетена била положителна на амфетамин и метамфетамин проба...
13-годишен е засечен да управлява лек автомобил в ранните следобедни часове вчера в Нови пазар. Това съобщават от шуменската полиция. Около 14:30 часа полицейски екип, който бил на обход в града забелязал, че по ул. „Петър Берон“ се движи лек автомобил "Тойота Корола Версо“ без регистрационни табели. Водачът бил спрян за проверка. Униформените..
Нова процедура за избор на обществен посредник започва в Шумен. Това съобщи Ася Аспарухова - председател на Общинския съвет. На 10 февруари от 14.00 часа в зала 203 в сградата на Община Шумен ще се проведе среща на всички неправителствени организации на територията на общината. Те трябва да предложат трима свои представители, които да бъдат..