Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избират най-руйното вино

Снимка: Ани Петрова

Най-добро розе, червено и бяло вино избират в Община Нови пазар.

В конкурса, посветен на празника Трифон Зарезан, могат да участват само домашни вина, произведени през 2020 година. Винарите от общината, които ще се включат в надпреварата, трябва да представят своите елексири, налети в стъклени бутилки. Виното трябва да е бистро, като производителите посочват задължително и сортовете, от които е произведено. Не се допуска участие на вина с добавени изкуствени аромати.

Пробите за конкурса ще се приемат до 9 февруари в общинската администрация. Бутилките трябва да са без етикети и отличителни знаци. Дегустационна комисия ще оценява представените вина. Победителите в конкурса ще бъдат обявени на сайта и фейсбук страницата на Община Нови пазар.

Кметът Георги Георгиев ще награди майсторите на най-добрите вина в трите категории на 12 февруари от 15.00 часа в пленарната зала на общината.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Парите на Шумен

190 милиона лева е очакваната рамка на бюджета за 2025 г. на община Шумен. Това каза пред Телевизия Шумен днес заместник-кметът по бюджет и финанси Десислава Петрова. За миналата година той е бил 167 527 310 лв. Предвижда се в капиталовите инвестиции да се довърши Художествената галерия „Елена Карамихайлова“, да се изградят две интелигентни..

публикувано на 06.03.25 в 16:49

Общината с екокампания

Започна разяснителна кампания в селата на община Шумен. Жителите на малките населени места ще бъдат запознати с правилата за разделно събиране, с начините за изхвърляне на строителни и опасни отпадъци, както и към контрола и санкциите при нарушения. На срещите се обсъжда нерегламентираното изхвърляне на боклук и проблемът с образувалите се на някои..

публикувано на 06.03.25 в 14:40

Част от Шумен без вода

Без вода е част от Шумен, съобщават от ВиК - Шумен. Спирането е заради авария в района между бул. "Ришки проход", ул. "Съединение" и бул. "Мадара".  От водното дружество уверяват, че водоподаването ще бъде възстановено до 17:00 часа

публикувано на 06.03.25 в 14:04
Община Шумен

Солени глоби за куче без паспорт

След проверка на Радио Шумен за замърсявания след разходка на домашните любимци от община Шумен започват ежедневни проверки за нарушения на разпоредбите, касаещи отглеждането на кучета. Това съобщиха от администрацията.  Съставят се актове на собственици за кучета, които замърсяват, нямат паспорти и не са декларирани, както и за други нарушения...

публикувано на 06.03.25 в 13:17
Народно читалище

Празничен концерт в читалището

В навечерието на 8 март НЧ „Добри Войников-1856“ ще бъде домакин на празнична вечер с участието на гости от различни етноси в Шумен. Българи, турци, арменци, евреи, роми, руснаци и украинци ще се включат в тържеството, посветено на Международния ден на жената. Събитието ще се проведе на 7 март, петък, от 17.00 часа в зала „Сава Доброплодни“, а..

публикувано на 06.03.25 в 11:02

Скандал завърши в спешна помощ

43-годишен мъж е задържан след скандал, по време на който нанесъл повърхностна рана на мъж от Шумен. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е приет малко след 11:00 часа вчера в дежурната част на полицията. Съобщено било, че на ул. “Хан Крум" в Плиска е възникнал скандал между местен 43-годишен жител и 43-годишен мъж от Шумен. Мъжът от..

публикувано на 06.03.25 в 09:53
Язовир

Язовир "Тича" наполовина пълен

Малко над 49% от общия си обем е пълен към момента язовир "Тича". Това каза за Радио Шумен инж. Николай Николов от "Напоителни системи" ЕАД - клон Шумен. "Наличният обем в язовира е 153 милиона 766 хиляди кубически метра. За последните 4 дена вследствие затоплянето на времето и по-обилното снеготопене имаме увеличение на обема с 3 милиона 200 кубически..

публикувано на 05.03.25 в 14:07