Гросмайстори от региона с призово класиране

Снимка: Rawpixel

Гросмайстор Радослав Димитров, който играе за Шахматния клуб "Абритус" от Разград, завърши на второ място в Държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат, проведеното в Девин. Той събра 7 точки, колкото има и победителят в турнира - международният майстор Мартин Петров.

Третото място в крайното класиране зае с 6.5 точки гросмайстор Васил Спасов от Спортния клуб по шахмат "Шумен". Със същия актив са още гросмайстор Иван Чепаринов и Станислав Андреев.

Гросмайстор Ивайло Енчев от Шахматния клуб "Абритус" от Разград остана на шесто място с 6 точки, колкото имат още 7 състезатели.

В турнира, проведен от 12 до 14 февруари по швейцарската система в 9 кръга, се включиха 57 участници.

В Държавното индивидуално първенство по блиц, проведено на 13 февруари в Девин, победител е гросмайстор Иван Чепаринов с 6 точки от 7 кръга. Второто място зае гросмайстор Ивайло Енчев, също с 6 точки. Третата позиция е за гросмайстор Радослав Димитров с 5.5 точки. Толкова има и класираният на четвърто място гросмайстор Васил Спасов. Фиде майсторът Цветан Стоянов също има 5.5 точки, но допълнителните показатели му отреждат петото място в крайното класиране на турнира по блиц.

„Планинско Шумен“ през април

Първият кръг от Националния планински шампионат и тази година ще е в Шумен. За втори път състезанието използва името „Планинско Шумен. Спомен за Вальо“. Автомобилният спектакъл с 22-годишна традиция е планиран за втория уикенд на април. Пилотите ще могат да тестват трасето на 10 април от 13:30 ч. Състезанието започва на следващия ден от 10:00 ч...

публикувано на 09.03.21 в 11:45

„Шуменска крепост” отново първи

Спортен клуб „Шуменска крепост” взе отборната купа в Държавното първенство по кикбокс в стил лоу кик. Състезанието се проведе през уикенда в Шумен. Бойците на Галин Методиев заслужиха 15 златни, 6 сребърни и 7 бронзови медали. Заради противоепидемичните мерки публика не бе допусната в шуменската зала „Плиска”. В първенството се включиха рекордните 356..

публикувано на 08.03.21 в 07:52
Галин Методиев (вдясно)

Най-добрият боен клуб за 2020

Спортен клуб „Шуменска крепост“ получи купата за най-успешния отбор през 2020 г. в ринговите стилове у нас. Треньорът на клуба Галин Методиев заслужи и плакет за приноса му в развитието на бойните спорта. Отличията са на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай и бяха връчени по време на втория ден от Държавното първенство по кикбокс.  Домакин..

публикувано на 06.03.21 в 16:12

140 битки във втория ден

140 срещи ще се играят днес във втория ден от Държавното първенство по кикбокс . Бойци от 56 клуба мерят сили на два ринга в шуменската зала „Плиска”. Заради противоепидемичните мерки публика не се допуска. Всички двубои в съботната програма са четвъртфинали и полуфинали. Вчера домакините от СК „Шуменска крепост” достигнаха до 6 победи от 9..

публикувано на 06.03.21 в 08:34

54 битки в първия ден

54 срещи ще се играят този следобед в първия ден от Държавното първенство по кикбокс. Заради противоепидемичните мерки събитието е без публика. В 16:00 турнирът ще бъде открит в шуменската зала „Плиска“. До спортното съоръжение се допускат само състезатели, които присъстват в дневната програма. 356 бойци от 56 клуба са подали заявка за участие в..

публикувано на 05.03.21 в 13:37
Хърватският вратар Кристиян Кахлина

Вратар под наем в „Лудогорец”

Хърватският вратар Кристиян Кахлина от ХНК „Горица” ще играе под наем в „Лудогорец”. От същия отбор дойде и новият треньор на орлите Валдас Дамбраускас. Договорът на Кахлина с деветкратния шампион на България е до края на настоящия сезон. Вратарят мина медицински изследвания, след което бе картотекиран във футболния съюз.  „Лудогорец”  представи Кристиян..

публикувано на 02.03.21 в 16:30

Кикбокс битки без публика

356 състезатели от 56 клуба са подали заявки за участие в първия кръг от Държавното първенство по кикбокс. Домакин на турнира за 12-та година е Шумен. Заради рекордния брой бойци , квалификационните срещи ще започнат ден по-рано – в петък следобед. Борбата за медали продължава през уикенда  в зала „Плиска” на два ринга.  Най-оспорвана ще е битката при..

публикувано на 02.03.21 в 16:14