Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ударни ремонти в шуменските села

4
Снимка: Община Шумен

В 8 села на община Шумен се ремонтират читалища, клубове и кметства от началото на годината. Това съобщиха от администрацията. Обновяват се сгради, които не са ремонтирани от десетилетия. Пребоядисват се стени, тавани, стълбища. Където е необходимо се подменят дограми, прозорци, врати и подови настилки, като строителните работи се извършват от ОП „Строителство и благоустройство“.

Ремонтът на читалището в село Ветрище приключи. Ремонтирани са и две от стаите в кметството. Обновен е пенсионерският клуб в село Панайот Волов. Подменен е подът на младежкия клуб, който се намира в селското читалище.

Частични ремонти са извършени в в читалището на село Белокопитово. От 2016 г. досега кметът Алекси Чолаков заедно с хора от селото успяха да привлекат дарители, а със събраните средства да поправят покрива на сградата и да подменят по-голямата част от дограмата. Библиотеката вече има 6000 книги, от които 5000 са от дарители, както и 6 компютъра, дарени от ШУ „Еп. К. Преславски“. Предстои укрепване на основите на сградата, изграждане на дренажна система и на нов тротоар пред читалището.

Ремонтни дейности са извършени също в читалищата и кметствата на селата Лозево, Струйно, Дибич и Градище. В Мадара в момента се изгражда близо 260 метра нова тротоарна настилка при изхода от селото в посока към Кюлевча.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Онлайн обучение вместо ваканция

Учениците в осем общини в Шуменска област преминават в дистанционно обучение на 20 и 21 февруари със заповед на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев.  В Регионалното управление на образованието в Шумен по-рано днес постъпиха уведомления от общините Венец, Шумен, Каспичан, Каолиново, Нови пазар, Смядово, Велики Преслав и Хитрино за..

обновено на 19.02.25 в 17:41

Падат ограниченията по пътищата

Движението в шуменска област вече е възстановено без ограничения, съобщиха от ОДМВР-Шумен. Забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги беше въведена за пътя Шумен-Силистра. Полицейски екипи са на обход по републиканската пътна мрежа.  Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя.  Към..

публикувано на 19.02.25 в 15:22

Детските градини ще работят

Осигурен е топлият обяд за всички ползватели на услугата, както в Шумен, така и в селата в общината, независимо от лошите метеорологични условия, съобщи заместник-кметът по социална политика и здравеопазване в община Шумен Светослава Хайнова. Във връзка с въпроси от медии, изпълняващият длъжността кмет доц. Виктория Ковчазова, посочва, че на 20..

публикувано на 19.02.25 в 13:52

Паднало дърво спря тока

Паднал бор върху електропровод е причина за спиране на електрозахранването в шуменските села Ивански, Кълново и Янково. Това съобщи за Радио Шумен Петя Попова- директор "Корпоративни комуникации и маркетинг" в електроразпределителното дружество.  Аварийни екипи работят за премахване на дървото и токът ще бъде пуснат до края на работния ден...

публикувано на 19.02.25 в 12:56

Полицейски екипи подпомагат трафика

Допълнителни екипи от всички звена на ОДМВР-Шумен са на обход по републиканската пътна мрежа. Това съобщиха от Областната дирекция. Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя.  До 14:00 часа е в сила забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги по пътя Шумен-Силистра. Екипи на "Пътна..

публикувано на 19.02.25 в 11:42

Автобусите се движат със закъснение

Със закъснение се движат автобусите от автогара Шумен, но към момента линиите се изпълняват. Това съобщиха дежурните диспечери.  За село Риш е имало затруднения тази сутрин, но в 13:00 часа ще бъде пуснат автобус за населеното място.  Изпълняват се линиите и към Смядово и Нови пазар. До момента няма спрени автобуси заради зимната обстановка.

публикувано на 19.02.25 в 10:51

Гасиха пламнал отдушник

В 00:43 часа в РДПБЗН Шумен е получен сигнал за пожар в отдушник на жилищен блок на  ул.„Цар Освободител“ в Нови пазар. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен.  На място е изпратен екип на РСПБЗН Нови пазар.  След намесата на огнеборците пожарът е локализиран и потушен.  Най- вероятната причина за възникването на огъня е неправилно..

публикувано на 19.02.25 в 10:40