24-часов маратон за контрол на скоростта започва от 00 часа на 21 април на територията на Областната дирекция на МВР- Шумен. Проверките са в рамките на полицейската операция ROADPOL.
Засилените проверки за скоростните режими ще продължат до 23:59 часа. Мобилните камери ще бъдат разположени както в населените места, така и извън тях.
Вчера на територията на сектор „Пътна полиция“ са установени 87 нарушения на скоростта. На територията на Нови пазар мобилната камера е „запечатала“ 45 нарушители, като един от тях е преминал със 116 км/ час през Каспичан , близо до разклона за Плиска, където максимално разрешената скорост е 50км/ час. За констатираното нарушение водачът на лек автомобил Фолксваген „Голф“ с шуменска регистрация ще бъде лишен от правото да управлява за срок от 3 месеца.
Днес до обяд са установени 130 нарушения на скоростните режими. Точките на контрол са извън града, където най-често превишението е между 20 и 30 км/ час и в рамките на Шумен, където до момента са засечени превишения с между 10 и 20 км/ час над максимално позволената скорост.
Шумен ще бъде домакин на единайсетото издание на националния форум по дентална медицина "Мадарски конник" на 7 и 8 февруари (петък и събота). На тези семинари стоматолозите се запознават с най-новите тенденции в денталната медицина. Това каза за Радио Шумен председателят на зъболекарския съюз д-р Гергана Велинова. Тя припомни какъв е здравният..
Върховният административен съд отмени наложената на ВиК – Шумен финансова корекция от 5 млн. лв. по договора за изграждане на Пречиствателната станция за питейни води в „Дивдядово“. Делото бе образувано по жалба на ВиК срещу решение на Административен съд – Шумен, с което бе потвърдена корекция от 5,250 млн. лв., наложена по договор с ДЗЗД..
Кметът на община Шумен проф. Христо Христов ще има приемен ден на 24 февруари (понеделник) от 14:00 часа в зала 203 на общинската администрация. Това съобщават от пресцентъра на общината. От 10:00 до 13:00 часа в същия ден приемни за граждани в кабинетите си ще имат ресорните заместник-кметове и секретарят на общината. На 24..
Бившата директорка на Регионалната дирекция "Социално подпомагане" Севджан Акиф е спечелила конкурса за шеф на териториалното поделение на НОИ в Шумен. Това става ясно от публикувания в страницата на института списък за окончателните резултати и класиране на кандидатите, участвали в конкурса за длъжността. Общата оценка на Акиф е 50,40 точки...
Труп на куче с видими следи от насилие по него е открит във Върбица. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е получен вчера преди обяд в полицейското управление във Велики Преслав. Към мястото на произшествието е насочен полицейски екип. Животното е намерено на склона на отводнителен канал към река Герила във Върбица. Разследващ..
43-годишен мъж от Нови пазар е задържан след отправени закани и заплахи към 29-годишна негова родственица. Това съобщават от шуменската полиция. Сигнал от жената е приет в полицейското управление в Нови пазар. Тя съобщила, че мъжът я заплашвал в интернет с убийство. Създадена е незабавна организация за издирването му. С помощта на полицейски..
"Детската градина „Братя Грим“ в Шумен е акредитирана по Програма „Еразъм+“, което води до иновативност и европейски полезни практики в работата“ съобщи за Радио Шумен директорът на детското заведение Евгения Михова. Неотдавна градината приключи поредния си проект по програма „Еразъм+“, насочен към образователен процес, който съчетава модерни..