Първи в „Дунавски стрели“

3
Снимка: Община Русе

Състезателите по стрелба с лък от Спортен клуб „Джамбо 2006“ Русе завоюваха първо отборно място в олимпийски стил на Международния турнир „Дунавски стрели“ на открито.

В него на 8 и 9 май в Русе среща си дадоха над 90 състезатели от над 10 клуба в страната. Състезанието включваше двете дивизии – олимпийски стил и компаунд, в която пък купата взеха Спортен клуб "Раптор" – Казанлък.

В турнира се включиха представители от трите възрастови категории мъже/жени, юноши/девойки и кадети/кадетки. Той се проведе под егидата на Община Русе и бе открит от кмета Пенчо Милков.

Галерия

Турнир в Кюлевча

Открит турнир по ускорен шах “Рапид – Кюлевча” организира Община Каспичан на 26 юни, събота, със съдействието на Спортния клуб по шахмат „Шумен“.  Турнирът ще се играе по швейцарската система в 7 кръга, с времева контрола от 10 минути на човек, плюс една секунда добавено време на ход. Право на участие имат всички състезатели, заплатили такса и..

публикувано на 23.06.21 в 17:21

Първи боксов турнир в Шумен

Боксов турнир се проведе за първи път в Шумен. 50 деца на възраст от 7 до 15 години се качиха на ринга в залата на Боксов клуб „Шумен груп“. Състезанието е част от празниците на Ученическата спортна школа „Хан Крум”. Емоциите от турнира чуйте в репортажа на Стоян Стоянов. Вижте и снимките в галерията.

публикувано на 23.06.21 в 15:40

Спас Гюров показа класа в колоезденето

Спас Гюров от „Снууз“-Люксембург спечели бягането по часовник, при мъжете,на завършилия край Никола Козлево   държавен шампионат по колоездене.Без проблеми Гюров победи и в общия старт.Втори в общия старт финишира Теодор Русев от „Хемус“-Троян. При жените в бягането по часовник първо време даде Ивета Костадинова от“ Велораптър“,а в общия старт..

публикувано на 20.06.21 в 19:17

Спортен празник на УСШ "Хан Крум"

Спортен празник на децата от Ученическата спортна школа „Хан Крум” към Центъра за подкрепа на личностното развитие в Шумен се проведе днес. Той премина под надслов „Заедно можем всичко!”. В събитието в зала "Плиска" се включиха близо 200 деца от 8 вида спорт - баскетбол, волейбол, футбол, хандбал, лека атлетика, гимнастика, карате, бокс. Те бяха..

публикувано на 17.06.21 в 15:53
Любо Ганев

Любо Ганев с призив

Любо Ганев призова Русе да подкрепи националния отбор на жените по волейбол този уикенд. „Моята цел е Русе отново да бъде един от най-развитите спортни центрове“, заяви той при откриването на 23-то заседание на Общинския съвет в крайдунавския град. Женският национален отбор по волейбол на България ще играе срещу Чехия в полуфинала на..

публикувано на 17.06.21 в 10:48

Кану каяк в Ценово

Клуб по кану каяк учредиха в Ценово. Сдружението ще носи името на реката, която преминава през седем от деветте населени места в общината. Идеята е на председателя на Общинския съвет Георги Георгиев. „От ранна пролет до късна есен по река Янтра се спускат лодки с любители на водните спортове. В същото време на територията на общината кану..

публикувано на 16.06.21 в 14:39

Награди за шуменските надежди

Два златни, два сребърни и три бронзови медала в три вида спорт – футбол, лека атлетика и баскетбол, спечелиха шуменските спортисти от фестивала за млади таланти „Олимпийски надежди“, който завърши в курортния комплекс „Албена“. В турнира по футбол младите играчи от ФК „Шумен 2007“ грабнаха шампионската купа за втора поредна година. След тях се..

публикувано на 16.06.21 в 09:06