Бургазлийки победиха в Шумен

15
Снимка: РШ

Женският футболен отбор от Бургас стана победител във Футболния турнир за девойки до 16 години, който се проведе на Ученическия стадион "Цоньо Василев" в Шумен днес.

Момичетата от Бургас надделяха над отбора на "Дунав" - Русе с 4:0.

В мач за трето и четвърто място се изправиха тимовете на Варна и Шумен. След победа с 4:0 гостите от морската столица грабнаха бронза, а домакините от "Олимпия" - Шумен останаха четвърти.

Пълната програма на Евро 2020

16-ото европейско първенство по футбол стартира тази вечер на стадион „Олимпико“ в Рим след отлагане с година. Първото издание е било през 1960 година, когато титлата печели несъществуващия вече Съветски съюз. Континенталният шампион ще продължи до 11 юли, когато е финалът на стадион „Уембли“. Общо 51 двубоя ще определят новия първенец...

публикувано на 11.06.21 в 13:04

GM Васил Спасов със сеанс в Шумен

Гросмайстор Васил Спасов ще даде сеанс на 12 дъски в Шумен на 12 юни, събота. В 17:00 часа той ще се изправи срещу деца от Спортния клуб по шахмат „Шумен“. GM Васил Спасов е роден 1971 г. в Търговище. Петкратен шампион на страната е по шахмат, има златен медал от Световното първенство до 20 години. Сега е състезател на шуменския шахматен клуб и..

публикувано на 09.06.21 в 17:12

Шуменският бокс във възход

Двама бойци от Боксов клуб „Шумен груп“ ще се включат в ямболския турнир за младежи на 17 или 18 години. Радослав Борисов и Богдан Дианов ще атакуват ринга в категориите до 60 и 69 кг. Кантарът е днес, а първите им срещи са утре. „Това е дебютът им. При това в най-конкурентната възрастова група. В нея участниците могат и да стигнат до 30 боксьори в..

публикувано на 08.06.21 в 09:54

Петима с повиквателни

Петима хандбалисти от „Шумен 61“ са получили повиквателни за включване в състава на националния отбор за мъже, съобщават от клуба. Това са Ивайло Костов, Теодор Добрев, Георги Атанасов, Димитър Грозев и Кирил Савов. През този сезон шуменският тим спечели шампионската титла и Купата на страната. Мъжкият национален отбор по хандбал ще участва в..

публикувано на 07.06.21 в 17:29

Баскетбол на колички

За първи път Русе бе домакин на държавния турнир по баскетбол на колички. Той се проведе на 5 и 6 юни в спортната зала "Дунав" и е под егидата на Община Русе. В турнира „София-Балкан“ защити титлата си, като останалите участници бяха отборите на „Баскетболен клуб за хора с увреждания Левски“ София и „Черно море Тича“ Варна. В първия..

публикувано на 07.06.21 в 08:57

„Лудогорски маратон” с рекорден брой участници

Завърши осмото издание на „Лудогорски маратон”. Той се проведе в местността „Пчелина”, а организатор е клуб „Зелена стъпка”. Тази година в различните дисциплини и дистанции участваха рекорден брой състезатели от цялата страна, а и от чужбина – 248. Участниците стартираха и финишираха от голямата поляна на „Пчелина”. Заместник-кметът Добрин..

публикувано на 07.06.21 в 06:20

Медали за шуменските полицаи

Отборът на Областната дирекция на МВР- Шумен е носител на бронзов медал на Републиканското първенство по футбол за служители на МВР. В спор за класиране на финал на първенството шуменци отстъпиха на отбора на СДВР - София и по този начин се класираха на трето място в надпреварата. За голмайстор на турнира е отличен шуменецът Борис Марков, който..

публикувано на 04.06.21 в 11:41