Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Омуртаг празнува

Снимка: Община Омуртаг

Днес е празникът на Омуртаг. Жителите на града ще отбележат 33 години от полета в Космоса на втория български космонавт Александър Александров, който е роден в Омуртаг.

Тържествата ще започнат в 10:30 часа на площад "Независимост" с ритуал по издигане на знамената. След приветствието на кмета Ешреф Ешрефов е  празничният концерт на Духовия оркестър към общината и на фолклорни състави при читалище "Отец Паисий". С песни и танци ще представят и възпитаници на Основното училище "Д-р Петър Берон" в село Плъстина.

Довечера  пред жителите и гостите на града концерт-спектакъл ще изнесат националният фолклорен ансамбъл "Българе" и оркестър "Виво Монтана".

В празничния ден в историческият музей в Омуртаг посетителите ще имат възможност да видят космическия скафандър на Александър Александров.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Местят деца заради ремонт на градина

Близо 200 деца от търговищката Детска градина №2 „Осми март“ ще бъдат преместени в други градини за времето на предстоящия ремонт на сградата. Докладната с предложението е внесено от администрацията в Общинския съвет в Търговище. ремонтът ще се изпълнява по Плана за възстановяване и устойчивост. Обновяването трябва да започне до началото на..

публикувано на 25.02.25 в 12:13

Задържаха двама за притежание на наркотици

Двама млади мъже са задържани за притежание и разпространение на наркотици. Това съобщиха от полицията в Търговище. Те са заловени от служителите на реда след акция за превенция на престъпленията, свързани с наркотици.  Двамата мъже са от Търговище и са познати на полицията за предишни противоправни деяния. В жилището на единия от арестуваните са..

публикувано на 24.02.25 в 12:05

Пиян удари 2 паркирани коли

Пиян шофьор ударил с автомобила си при потегляне други два паркирани автомобила, съобщават от търговищката полиция . Инцидентърт е станал около 13,40 часавчера в междублоково пространство на ул. „Цар Освободител“ в Търговище.  47-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „БМВ“ с търговищка регистрация – собственост на негов съгражданин,..

публикувано на 20.02.25 в 12:30

Продължава почистването в Търговище

Всички общински пътища на територията на община Търговище са проходими при зимни условия. Няма постъпили сигнали за инциденти или за закъсали превозни средства. През нощта на 17 срещу 18 февруари всички 8 фирми, с които общината има сключени договори, продължиха почистването на пътната мрежа. Започва и поетапно навлизане в улиците в малките..

публикувано на 18.02.25 в 09:14

Откриват мартенски базар

Традиционният базар за продажба на мартеници в Търговище се открива днес и ще продължи до 2 март. Търговците ще плащат такса от 1,50 лв. на кв. м на ден. За улица „Цар Симеон“ таксите за ползване се определят от „Общински пазари“. Зареждането на пунктовете за продажба ще е сутрин от 7:00 ч. до 8:00 часа. Работното време на базара ще бъде от 8:00..

публикувано на 17.02.25 в 15:18

Нормална обстановка в Търговище

Спокойна е зимната обстановка на територията на община Търговище. Всички общински пътища са проходими.Това съобщават от община Търговище. През нощта 16 машини почистваха снега от общинската пътна мрежа, която е с обща дължина от 220 км. Дейностите се извършват от фирми, с които община Търговище има сключени договори. На територията на областния..

публикувано на 17.02.25 в 09:32

4 милиона за общински път

Над 4 млн. лв. ще бъдат вложени в рехабилитация на общинския път между търговищките села Китино и Цветница. Това съобщи Петинка Николова, директор на дирекция „Устройство на територията, екология, образование и проекти“ в общината в Антоново.   Строителна площадка е открита на 21 ноември миналата година. Рехабилитацията на общинския път ще се извърши..

публикувано на 17.02.25 в 08:53