Криминалисти от Нови пазар установиха за броени часове извършител на кражба на пари от възрастна жена, съобщават от шуменската полиция.
Вчера, малко след 13:30 часа, в полицейското управление в града 86-годишна жена съобщила, че ѝ е открадната парична сума. Пред униформените обяснила, че си получила пенсията, седнала на пейка в града, и след като се прибрала, установила, че липсват 150 лева. Полицейските служители я разпитали по-подробно от къде е минала, с кого е разговаряла.
Оказало се, че на пейката до нея седнал непознат мъж, който я заприказвал. Той я посъветвал да не си държи парите така в торбата, за да не й ги вземе някой. „Помогнал“ ѝ като ги извадил от портмонето, подал ги и я „посъветвал“ да ги прибере в джоб на дрехата си, за да са на сигурно място. След като се прибрала в дома си жената установила, че парите са със 150 лева по- малко.
След получения сигнал веднага са предприети действия за установяване на извършителя. Проведените оперативни мероприятия дали резултат и малко по-късно авторът на кражбата, 50-годишен местен жител, бил установен и разпитан. Парите били в него, предал ги доброволно. Униформените ги върнали на 86-годишната жена.
Работата по документиране на престъплението продължава.
Днес отбелязваме 3 март, денят, в който е подписан предварителният Санстефански мирен договор между Русия и Османската империя. С него се слага край на Руско-турската война. Всъщност, договорът е подписан на 19 февруари, но с лед въвеждането на Григорианския календар в България, през 1916 г. за първи път празникът е отбелязан по нов..
Бойни маршове, химни, български фолклор и обичани мелодии от български композитори прозвучаха в Празничния концерт в Шумен по повод 3 март. Гост на Симфониета – Шумен бе представителният духов оркестър към Национално училище по изкуствата „Добри Христов“ - Варна. Чуйте репортажа на Христина Димитрова:
За поредна година на 3 март в центъра на Велики Преслав ще оживеят сцени от битката за Освобождението на старопрестолния град. Военноисторическата възстановка ще бъде представена от членове на Национален клуб „Традиция” от Североизточна България. Великопреславският клуб с председател Мирослав Сланев е организатор на възстановката. Тя е с..
С тържествена програма и празничен концерт ще ще бъде отбелязан 3 март в Шумен. В 09:00 ч. в храма „Свето Вознесение Господне“ ще бъдат отслужени заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България и молебен за здраве. След това на паметните плочи на опълченците от Шумен и от Шуменско пред храма ще бъдат поднесени венци и цветя...
Екип на водното дружество работи по отстраняване на авария на ул. "Владайско въстание"18 в Шумен. Това каза за Радио Шумен дежурният във ВиК. Той посочи, че се очаква проблемът да бъде отстранен за възможно най- кратко време. За спиране на водата отпреди близо 30 минути в района на Добруджанския квартал, на абонати по ул. "Съединение" сигнализираха..
19-годишно момиче е пострадало вчера от ледена висулка в Шумен. Откарано е било с линейка в болницата. Направеният скенер не е показал промени. Момичето е само с контузия на главата и освободено, каза за Радио Шумен д-р Петко Загорчев, началник на Спешното отделение в шуменската болница. Той посочи, че ледените висулки и снегът по..
Пейки с надписи, посветени на хората с редки заболявания, бяха поставени в парка до сградата на община Шумен. В знак на съпричастност към Международния ден на хората с редки болести шуменци пуснаха в небето цветни балони. На откриването присъстваха кметът проф. Христо Христов и социалният заместник-министър Наталия Ефремова. „Проблемите на..