Опашки се извиха пред ваксинационните кабинети в Шумен още от първите дни на новата година. Пред всеки от пунктовете чакат по минимум 20 души, което предполага поне 1 час навън преди да влязат, за да попълнят декларациите си.
Репортерска проверка на Радио Шумен установи, че масово желаещите да се ваксинират се редят за бустерна доза, убедени в ползата от ваксината. Ситуацията в първите работни дни на годината бе още по-сложна от тази след Коледа.
РЗИ в Шумен не се справя с организацията, негодуват шуменци на опашките. В един от кабинетите нямало достатъчно медицински лица, в друг се чакало да разпечатат декларации. Шуменци са още на мнение, че отказът на личните лекари да извършват ваксинация също допринася за струпването на хора в т.н „зелените коридори“.
Правителството обеща еднократна добавка към пенсията от 75 лв. за всеки, който се ваксинира и за всеки, който вече се е ваксинирал с три дози. Добавката към пенсиите ще се даде на всички хора над 65 години, като програмата ще действа от 1 януари до 30 юни.
Съкратен бе и срокът за бустерна доза след втора игла от шест на три месеца.
Финансовия стимул или страха от Омикрон е обяснението за опашките от хора пред кабинетите в Шумен? Чуйте какво казаха шуменци в разговор с Христина Димитрова.
Средната брутна заплата в Област Шумен е нараснала през четвъртото тримесечие на миналата година с близо 13% на годишна база до 1884 лв. Ръстът в обществения сектор е 11,6%, а в частния – 13,3%. Спрямо предходното тримесечие увеличението е с 5%, като най-голямо е то в икономическите дейности „Образование“, „Създаване и разпространение на..
Валидността на над 29 000 документи за самоличност в ОДМВР- Шумен изтича между месеците март и декември през настоящата година, съобщават от там. Лични карти трябва да подменят 8426 жители на областта, изтича валидността на 14 870 паспорта и на 5908 свидетелства за управление на моторни превозни средства. 55% от общия брой..
Увеличава се обемът на язовир „Тича“ от последните снеговалежи, показват дневните данните на Министерството на околната среда и водите. Наличният обем във водоема е 150 млн. кубика. Средно денонощният приток на вода е три пъти по-висок от разхода. За денонощие във водоема се вливат 3,612 кубически метра в секунда, а разходът за денонощие е..
Стръмни и тесни улици, по които едрогабаритна техника не може да влезе, неправилно паркирани автомобили, които пречат на машините да разчистват и обработват, както и автомобили, движещи се с летни гуми. Това са трите проблема с почистването в Шумен, съобщават от администрацията. Повече машини ще се насочат към гробищните паркове във връзка с..
Пътищата в Шумен и селата от общината са проходими. Това каза пред БНТ кметът на община Шумен проф. Христо Христов. Към 7:00 ч. тази сутрин температурата е била минус 13 градуса, а снегът е около 40 см. Заради ниските температури има заледявания по улиците, и в момента машините са насочени да опесъчават и да обработват със сол и луга. Днес..
Учениците в осем общини в Шуменска област преминават в дистанционно обучение на 20 и 21 февруари със заповед на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. В общините Шумен, Каолиново, Венец, Нови пазар и Велики Преслав то ще продължи до 21 февруари, включително, а за общините – Каспичан, Хитрино, Смядово до 20 февруари, включително. В..
Движението в шуменска област вече е възстановено без ограничения, съобщиха от ОДМВР-Шумен. Забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги беше въведена за пътя Шумен-Силистра. Полицейски екипи са на обход по републиканската пътна мрежа. Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя. Към..