„Чувствам се по-сигурен. Сега е по-лесно за административните неща, за ток, за вода, за интернет. За всичко преди трябваше да моля приятели“. Така д-р Абдулах Заргар обяснява промяната в живота му през изминалата година.
В началото на 2021 г. лекарят от ирански произход, зад който застана цял Исперих, и спечели силна обществена подкрепа, получи българско гражданство. Гласувал е във всички избори през миналата година и обяснява, че това му дава вътрешно усещане, че е част от обществото. Казва, че продължава да следва собствената си философия - да прави добро не само като лекар, а и като човек. И си спомня, че първата българска дума, която е научил, е „добре“.
Миналата година е разкрила кои от хората около него са истински приятели и е свалила фалшивите маски. Продължава да работи като редови лекар в Исперих. И макар че за по- сложните операции трябва да ходи във Варна, мъдро допълва, че понякога чаша вода в пустинята има голямо значение.
Д-р Заргар отдавна е спечелил доверието и обичта на местните хора. И макар че е ортопед, често го търсят за съвет за ваксинацията срещу COVID-19.
„Винаги имам два отговора - аз вече съм ваксиниран с три дози и ако някой ми предложи нещо по- разумно от ваксинация, съм готов за дискусия, обаче никой не предлага нищо по- добро, а всички са анти. С анти не става, трябва алтернатива, а като няма, въпросът става безсмислен“, казва д-р Заргар.
Чуйте интервю на Ивелина Иванова с д-р Абдулах Заргар.
В сърцето на германския град Лайпциг, няколко жени основават Български дамски клуб за взаимопомощ. Чрез него те си помагат интеграцията в чуждата държава да стане по-малко стресиращо. В клуба членуват хора с различни интереси и таланти, сред тях художници, поети, актьори, които на всеки български празник организират различни прояви, за да..
Шуменецът Николай Недеков е най-близкият човек до голямата ни певица Лили Иванова в последните 10 години. Той е нейният личен асистент, организатор на концертите ѝ и доверен приятел. Запознаството им става покрай една покана, която Николай отправя към Лили Иванова да направи клубен концерт в родния му град. След няколко срещи и обща работа..
На 23-и април отбелязваме Световния ден на книгата и авторското право. Този ден е учреден от ЮНЕСКО преди точно 30 години и почита писатели, читатели и всички, които вярват в силата на писаното слово. Идеята произхожда от Каталуня, където днес на деня на св. Георги Победоносец, традиционно се подарява книга. 23-и април e и символична дата за..
Днес е общественото обсъждане на бюджета на община Разград. Финансовата рамка е от близо 110 млн. лв., като собствените приходи са 41 млн. лв. Завишението в собствените приходи идва от увеличени имуществени данъци. Предвидено е и 10% увеличение на работните заплати в общинските структури, защото има служители, чийто заплати са близки..
Интерактивна викторина на тема „Приказен свят“ проведе читалищната библиотека „Иван Радов” в Нови пазар с третокласници от Средното училище „Васил Левски“. Поводът е Международния ден на книгата и авторското право. Малчуганите трябваше да отговарят на 17 въпроса за приказките, които бяха подготвени от библиотекарите Андрей Андреев и Наталия..
Америка, доскоро маякът на свободния свят, прави завой към авторитаризъм. Очевидно е в ход план на президента Доналд Тръмп за овладяване на републиката, като той изглежда предприема систематична кампания за унищожаване на всяка институция, която може да му се изпречи на пътя. Чуйте повече в коментара на Петър Нейков по материали от чуждестранния..
Мустафа Чаушев и дъщеря му Ажда гостуваха днес във Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ в Шумен. Целият втори етаж на школото е пълен с портретите на шуменци, гордост за града, а сред личностите е и Мустафа Чаушев. Певецът, роден в Шумен, за първи път видя изображението си и се трогна от сърце. Децата от певческата група "Малки..