Преди дни Неделчо Неделчев е пуснал жалби в съда срещу решенията на Общинския съвет в Шумен от края на месец май за продажбата на два имота на територията на населеното място.
Според справки, направени от него, между 2012 и 2020 г. от продадени имоти в селото са получени около 250 хил. лв. От тях нито един лев не се е върнал в Мадара, казва Неделчо Неделчев.
За него е нормално имотите, които се водят по Закона за административното и териториалното устройство към дадено населено място, да бъдат в услуга на жителите му. Средствата от тяхната продажба трябва да се върнат на селището за ремонти и облагородяване на инфраструктурата.
По думите на Неделчо Неделчев 30%, определени по закон, са твърде малко за собственика на имотите. Кметът на Мадара не е съгласен тези пари да се раздават на останалите населени места в общината, включително и на Шумен. Неделчо Неделчев призовава и градът да се включи в солидарността, а не само селата.
„С подаването на жалбите до Административния съд в Шумен се надявам да спра всякакви продажби на имоти в село Мадара, поне докато не се стигне до справедливо разпределение на средствата от тяхната продажба“, каза още кметът.
Според Неделчо Неделчев, забавянето на влизането в сила на решенията трябва да стане до местните избори, след които той очаква да има нова конфигурация в Общинския съвет в Шумен и повече хора, които да мислят за селата.
В средата на юли миналата година, малко след вторите за 2021 г. парламентарни избори, той напусна „Има такъв народ“. Тогава обяви, че очакванията му са били излъгани и е решил да си тръгне от единствената партия, в която е членувал. Неделчев беше шести в депутатската листа на "Има такъв народ" и единствен от всички кандидати направи преференциална кампания в последните дни преди вота. По думите му ръководството на партията е дало да се разбере, че на кандидатите не е разрешено да работят за преференции.
От няколко дни „Има такъв народ“ се тресе от скандали, след като Слави Трифонов реши да напусне управляващата коалиция. Парламентарната група се разцепи, а депутатите, които си тръгнаха заявиха, че не са знаели кой стои начело на „Има такъв народ“. Същите аргументи преди време изложи и кметът на село Мадара.
Още подробности по казуса и скандалите в ИТН може да чуете от звуковия файл.Обезценяването на парите, скокът на цените, галопиращата инфлация са само част от причините за събитията от 10 януари 1997 г. Народът щурмува парламента, а народните представители останаха блокирани вътре. Протестиращите искаха да предотвратят съставянето на ново правителство на БСП, след като парламентът прие оставката на министър-председателя Жан..
Йончо Цолов Пеловски е името на най-дълго живелия човек в България. Роден в края на 18 век, Йончо живее и през 19 век чак до началото на 20 век в малко село до град Мездра. Негови потомци, допълващи и до днес родословното дърво на Пеловския род, се свързват с д-р Росен Гацин - главен асистент в Института по експериментална морфология, патология и..
Номинация и грамота от Българския хелзинкски комитет получиха образователният медиатор от Омуртаг Веселин Сандев и Детският футболен клуб, който създаде и ръководи, „Реал Омуртаг“. Правозащитните награди "Човек на годината" бяха връчени за 17-и път за принос към правата на човека. „Дори и грамотата е голямо отличие за мен“, казва Веселин Сандев,..
Повече от 90 души са намерили чужди вещи през миналата година и първата им работа е била да ги занесат в полицията. Портфейли с пари, с лични карти, изгубени регистрационни табели на коли, бижута, дори пълна торба с алкохол и мезе към него, разказва говорителят на полицейската дирекция в Шумен Ася Йорданова. „Сезонът на доброто“ завършил на 30..
Водното съдържание на сиренето попада във фокуса на промени в наредби, касаещи качеството на храните у нас, които предлага Министерският съвет. Актуализацията предвижда саламурено сирене с повишено водно съдържание да има не повече от 65 на сто вода. Миналата година проучване на асоциация „Активни потребители“ установи, че много голяма част от..
Работна среща се проведе днес във Варна във връзка с водния режим в Омуртаг и три села на територията на общината. Режимът е подновен от края на декември, а този път причината е спиране на електрозахранването на помпена станция „Кънино“. След като дни наред никой не дава яснота защо е спрян токът на станцията и след липса на комуникация между ВиК..
Храмът „Свети Райко Шуменски“ възражда древна традиция - домовете на желаещите християни в рамките на град Шумен, да бъдат поръсени с богоявленска вода. Ритуалът се изпълнява напълно безплатно и може да бъде заявен в църквата до 14 януари, каза за Радио Шумен свещеникът Пламен Марчев. С поръсването благодатта се предава до всяка къща, до всеки..