Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Победа за момчетата на "Шумен"

Снимка: shumenbasket.org

Момчетата на баскетболния клуб „Шумен“ до 14 г. започнаха с победа участието си във финалите за републиканското първенство, което стартира в петък във Варна. В първия си мач от група Б, шуменци се наложиха над „Светкавица“ – Търговище със 76:56. Днес, 2 юли, „Шумен“ се изправя срещу „Берое“ – Стара Загора във втория кръг от група Б. Срещата е от 13 ч.

По публикацията работи: Росица Арабаджиева

Българките с равенство срещу Монголия

Женският отбор на България завърши 2:2 срещу Монголия в предпоследния кръг на Олимпиадата по шахмат в Индия. Това отреди 11-о място на българките във временното класиране, с 14 точки. Живеещата в търговищкото село Крепча гросмайстор Нургюл Салимова направи реми на първа дъска с Алтан Улзии Енктуул. Гергана Пейчева също стигна до равенство в партията си..

публикувано на 08.08.22 в 18:58

Дарение за млади футболисти

Футболният клуб „Кубрат“ получи дарение от Шабан Ахмезов. Младежите имат нови екипи, калци, мобилни бидончета за вода и вратарски ръкавици. Дарителят се ангажира да осигури и футболни топки на младите спортисти. Сега ФК "Кубрат" разполага с четири отбора в различни възрастови групи.

публикувано на 08.08.22 в 12:38

Загуби от Казахстан и Швеция

Женският отбор на България загуби с 1:3 от Казахстан в деветия кръг на шахматната Олимпиада. На първа дъска живеещата в Търговищкото село Крепча гросмайстор Нургюл Салимова допусна загуба от Жансая Абдумалик. На втора и трета дъска Белослава Кръстева и Габриела Антова направиха ремита, а на четвърта - Виктория Радева инкасира загуба. Във временното..

публикувано на 07.08.22 в 18:05

Близо до медалите

Женският отбор на България победи Гърция с 3:1 точки и се изкачи до пето място във временното класиране на Олимпиадата по шахмат. Живеещата в търговищкото село Крепча гросмайстор Нургюл Салимова направи реми в осмия кръг. Гергана Пейчева също завърши наравно партията си на втора дъска. Победи записаха Белослава Кръстева и Габриела Антова. В актива си..

публикувано на 06.08.22 в 19:56

България запазва седмoто място

Женският отбор на България записа равенство 2:2 срещу Полша в седмия кръг на Олимпиадата по шахмат. Така българките запазиха седмото място във временното класиране на турнира, който се играе в Индия. На първа дъска живеещата в Търговищкото село Крепча гросмайстор Нургюл Салимова победи с черните фигури Алина Кашлинская. Белослава Кръстева загуби, а..

публикувано на 05.08.22 в 19:34

Нови победи на Олимпиадата

Женският отбор на България победи Перу в шестия кръг на шахматната Олимпиада в Индия. На три от дъските българките записаха ремита, а с белите фигури спечели Белослава Кръстева. Гросмайстор Нургюл Салимова от търговищкото село Крепча фиксира реми с белите фигури в 30 хода срещу Дейзи Кори. Във временното класиране България е на седмо място при жените, с 5..

публикувано на 03.08.22 в 21:12

Загуба за "Лудогорец"

"Лудогорец" загуби с 1:2 домакинството си на "Динамо" (Загреб) от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Гостите поведоха с голове в 6 и 9 минута, а Бърнард Текпетей намали в 22 минута. Реваншът в столицата на Хърватия е на 9 август (вторник) от 21 ч. българско време.

публикувано на 03.08.22 в 07:41