Основният приоритет на Министерството на иновациите и растежа е да не се губят средства по програмите за еврофинансиране, заяви в Силистра министър Александър Пулев.
Той и екипът му представиха в града Плана за възстановяване и устойчивост и възможностите за бизнеса от региона да кандидатства по него и по други програми.
В срещата при областния управител Николай Неделчев участваха представители на браншови организации и заинтересовани лица от Силистра, Разград, Добрич и Шумен.
На вниманието им бе представена първата отворена за България процедура от Плана за възстановяване и устойчивост – „Технологична модернизация“. Тя е с общ бюджет от 260 млн. лв. и работи, каза министър Александър Пулев.
„Ние сме на разположение да дадем глътка въздух на най-уязвимия сегмент от българската икономика – микропредприятия, малки и средни предприятия. Имаме един основен приоритет – да помогнем на бизнеса в този кризисен момент.“ – каза министърът на иновациите и растежа.
По данни от министерството 93 % от регистрираните в Силистренско компании отговарят на критериите за микропредприятия със заетост до 9 човека. Затова и са тези мобилни приемни, за да достигне повече информация до хората, които имат нужда от средства, коментира още министър Пулев.
Децата от Теоретичния лицей в Гагаузия /автономен район, част от Република Молдова/, получиха учебници от силистренската фондация „Бъдеще 2008“. В училището има около 500 деца, като 300 от тях изучават български език. Това е първото дарение за годината на фондацията, а поводът бе предстоящата годишнина от обесването на Васил Левски. „Дарението беше..
Безплатни изследвания за ХИВ по повод празника на влюбените 14 февруари ще се проведат в Силистра, съобщиха от Регионалната здравна инспекция в града. Инициативата е част от втория етап от Националната антиспин кампания, чието мото е „Предай нататък – любовта, не вируса“. Желаещите ще могат да се изследват днес от 12:00 до 17:00 часа в сградата на..
За притежание на дрога в ареста е задържана 26-годишна жена. Това съобщават от силистренската полиция. Тази нощ в Силистра при полицейска проверка у нея били намерени 3.6 грама канабис и 3.8 грама метамфетамин, идентифицирани с полеви наркотест. Наркотичните вещества са иззети, а жената е задържана в полицейския арест за срок до 24 часа. Образувано..
Ученически конкурс за рисунка „Дъга на толерантността“ обявиха община Силистра и Комисията за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Тазгодишното издание провокира младите хора да изразят с рисунка своето виждане за заедност, сътрудничество и свързаност. Всеки ученик може да участва с до две рисунки, като се позволява..
Двадесет и четвъртото издание на Националния поетичен конкурс "Любовта е пиянство или пиянство от любов" навлиза в заключителната си фаза - отчитане и връчване на наградите на победителите. Организатори на конкурса са община Силистра, Регионалната библиотека „Партений Павлович“ и Литературно сдружение „Реката и приятели“. В посочения от..
Ще спасим ли малките квартални магазинчета, ако на 13 февруари не посетим големите търговски вериги? Няколко организации призоваваха за общонационален бойкот на търговските вериги и хранителните магазини този четвъртък. Заради високите цени те приканиха хората да не пазаруват на въпросната дата в големите вериги, по примера на Хърватия и други..
Силистра чества днес 147 години от Освобождението на града от османско владичество. В катедралния храм "Свети свети първоапостоли Петър и Павел" беше отслужен молебен за здраве и благоденствие от Доростолския митрополит Яков, след което се проведе и празнично шествие. След молебена за здраве, от църквата тръгна шествие, водено от Градския..