Крос „Златна есен“

Снимка: Pixabay

Традиционният лекоатлетически крос „Златна есен“ за ученици от 3 до 12 клас ще се проведе на 6 октомври (четвъртък) от 09.30 часа в Градската градина. Състезанието се организира от ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“ със съдействието на Община Шумен. Заявки за участие се приемат на място, в деня на кроса, до 09.15 часа.

Дължината на една обиколка за най-малките участници от 3-4 клас е 250 метра, за учениците от 5-6 клас и 7-8 клас – 500 метра. Девойките във възрастовата група от 9 до 12 клас също ще бягат 500 метра, а за юношите дължината е 1000 метра. За да се избегне струпването на много ученици на едно място стартовете за различните възрастови групи ще бъдат през 20 минути.

Награждаването на победителите ще се състои след приключване на бягането във всяка възрастова група. Крайното класиране е индивидуално и отборно. Класиралите се до шесто място във всяка възрастова група ще получат предметни награди, а първите трима състезатели ще бъдат отличени с медали. При отборите ще бъдат връчени три купи – за начални, за основни и за средни училища. Ще бъдат отличени и трите учебни заведения с най-масово участие в лекоатлетическия крос.

По публикацията работи: Велмира Стефанова

Водомоторен спорт край Ряхово

Вторият кръг на Националния шампионат по водомоторен спорт ще се проведе на 17 и 18 август по река Дунав при с. Ряхово, община Сливо поле.  В първия ден от надпреварата стартът ще бъде даден от 13:00 ч., а на 18 август – от 10:00 ч.  Това съобщават в социалните мрежи организаторите от Българската федерация по водомоторни спортове.

публикувано на 07.08.24 в 09:08

"Лудогорец" победи "Карабах"

"Лудогорец" спечели първия двубой срещу "Карабах" от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Срещата в Баку завърши при резултат 2:1.  Българският първенец поведе с гол на Диниш Алмейда в 56-ата минута, 9 минути по-късно тимът от Азербайджан изравни, а в 87-ата Кайо Видал донесе успеха за отбора на Георги Дерменджиев.  Реваншът е на 13..

публикувано на 07.08.24 в 08:20

„Лудогорец“ гостува на „Карабах“

„Лудогорец“ гостува на „Карабах“ в първи двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Мачът тази вечер е от 19:00 ч. българско време в Баку. Реваншът ще е след седмица в Разград.  Крайният победител от този сблъсък ще играе с „Динамо“ (Загреб) в плейофа за влизане в групите на най-силния европейски клубен турнир по футбол.  Загубилият..

публикувано на 06.08.24 в 08:50

"Лудогорец" заминава за Азербайджан

"Лудогорец" заминава за Азербайджан с чартърен полет от Варна за Баку. Самолетът на шампионите излита в 9:30 ч..  Мачът срещу Карабах от III предварителен кръг на Шампионската лига е във вторник (6 август) от 20:00 ч. местно време ( или 19:00 ч. българско).  Днес "Лудогорец" ще проведе официалната си тренировка на стадион "Тофик Бахрамов" в часа на..

публикувано на 05.08.24 в 08:59

„Волов-Шумен 2007“ с равенство в третата контрола

Футболистите на „Волов-Шумен 2007“(Шумен) завършиха наравно 2:2 с „Фратрия“ II (Бенковски) в контрола играна на градския стадион „П.Волов“-Шумен. Двубоят започна без предварително проучване на двата тима. В 40 минута Димитър Игнатовски след асистенция на играещия треньор Цветан Илиев прати топката в мрежата на гостите за 1:0. Въпреки..

публикувано на 04.08.24 в 08:27

Петима българи на старт

Антоанета Костадинова ще даде старт на българското участие в програмата на Олимпийските игри днес, 2 август. Сребърната медалистка от Токио на 10 м въздушен пистолет ще участва в квалификациите на 25 м пистолет в спортната стрелба. Tе стартират в 10.00 часа наше време. След 11.15 ще започнат и пресявките в скока на височина за жени в леката..

публикувано на 02.08.24 в 09:31

"Лудогорец" продължава напред

"Лудогорец" се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига. В среща реванш от второто квалификационно стъпало в турнира играчите на Георги Дерменджиев загубиха като гости на "Динамо" (Минск) с 1:0, но с общ резултат 2:1 продължават в надпреварата.  Следващият съперник ще е шампионът на Азербайджан "Карабах". В първия мач..

публикувано на 01.08.24 в 08:30