Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Награда за шампиона

Снимка: Община Разград

Парична награда беше връчена на седемкратния световен шампион по борба за ветерани Ремзи Реджеб. Заместник-кметът на Община Разград Добрин Добрев връчи парична награда. Финансовият стимул за титулувания спортист се връчва за постигнати високи спортни резултати през настоящата година.

Ремзи Реджеб е третият спортист от Разград с парична премия за международен успех през годината. Преди него парична награда от по 1000 лв. получиха европейският шампион на троен скок за юноши Лъчезар Вълчев и бронзовата медалистка от Европейско първенство по борба за девойки Фатме Шабан.

По публикацията работи: Антоний Димов

Шуменката Мис Планета 2022 с номинация

18-годишната Сара Младенова от Шумен, която е носителка на титлите Мис България и Мис Планета 2022, сега е номинирана за спортист на годината. Класацията е на Община Шумен и определя десетте най-добри спортисти на 2022 г. Кандидатурата на Сара Младенова е предложена от Спортен клуб по фехтовка "Шумен-1951". През годината шуменската красавица е завоювала..

публикувано на 08.12.22 в 08:20

Нови успехи за Магдалена Пепегова

Голямата ни надежда в плувните спортове 15-годишната Магдалена Пепегова спечели серия медали на завършилия кръг от Държавния шампионат по плуване в Бургас. Спортист №1 на Община Силистра и състезател на Плувен клуб "Доростол-Силистра" продължава да подобрява резултатите си. Чуйте подробности за успехите на блестящия талант в плуването, наследил..

публикувано на 05.12.22 в 12:49

Изпит за нови степени по Айкидо

Отлично представяне за нови степени на малките и големи възпитаници на Спортен клуб "Зан-Шин" Айкидо. Изпитната комисия в състав: Николай Евтимов, Станислав Дончев, Станимир Стоянов и Сенсей Северин Акерски наблюдаваха и оценяваха уменията от пето кю, жълт колан, до 1 кю, кафяв колан. Силно впечетление направи един от най-малките възпитаници -..

публикувано на 03.12.22 в 14:52

Избират спортист на годината

Започнаха номинациите за наградата „Спортист на годината“ в Шумен за 2022 година. По традиция в класацията ще бъдат отличени победителите в категориите „спортист на годината“, „треньор на годината“ и „отбор на годината“. В срок до 5 декември включително спортните клубове трябва да подадат в Община Шумен предложенията си за най-успешните..

публикувано на 02.12.22 в 16:21

Стотици бегачи в Табачка

Състезание по бягане ще се проведе в село Табачка за втора поредна година. Ще стартират 430 любители бегачи на възраст от 6 до 76 години. 40 от заявките са на хора от чужбина. Организатор е Клубът по бегови спортове "Runners of Ruse". Трасетата са с дължина 6, 10 и 23километра. Преминават през Природен парк „Русенски Лом“. Стартовете започват..

публикувано на 27.11.22 в 08:54

Победа за "Шумен" срещу лидера

"Шумен" нанесе първо поражение на лидера в Националната баскетболна лига – "Спартак" (Плевен). Отборът на Янко Янков спечели домакинството си от VII кръг на първенството с 86:79 точки. Тимът имаше предимство през целия двубой, като на моменти през първото полувреме разликата достигаше 20 точки. Най-резултатен за успеха беше Адриян Секулов с 27..

публикувано на 27.11.22 в 08:46
Лудогорец

Победа за "Лудогорец"

"Лудогорец" спечели с 2:1 гостуването си на "Славия" в отложен двубой от 5-ия кръг на футболното първенство. Точни за тима от Разград бяха Матиас Тиера в 10 минута и Кирил Десподов в 84, а за столичани реализира Галин Иванов в 49 минута. С успеха шампионите събраха актив от 42 точки, като остават на второ място в класирането, но вече..

публикувано на 26.11.22 в 17:25