Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Коледен дух на сцената

„В очакване на Коледа“ е хепънингът, с който на  9 декември /петък/ от 18.00 ч. на откритата сцена в парка до Община Шумен младите таланти от вокалното студио на Галина Георгиева и танцовите формации „WоW” с хореограф Жулиета Иванова и “Emotion” с главен хореограф Маргарита Атанасова ще подгреят с празнични емоции публиката.

Само няколко дни по-късно, на 14 декември /сряда/ от 18.00 ч.,  чаровните възпитаници на всички формации и състави към Общинския младежки дом ще изпълнят с вълшебна атмосфера и динамика зала „Арена Шумен“.

В празничния концерт „Щура Коледа“ ще участват Вокалното студио на Галина Георгиева, танцовите формации „WоW” с хореограф Жулиета Иванова, “Emotion” с главен хореограф Маргарита Атанасова, Агенция „Фаворит“ с ръководител Албена Рахнева и Клубът за състезателни танци „Фея Денс“ с ръководител Радослав Козарев.

В програмата са включени и изпълнения на възпитаници на  СУ „Сава Доброплодни“ с  музикален ръководител Дарина Бошнакова, на ЦПРЛ „Анастас Стоянов“ от Формацията „Устни хармоники“ с ръководител Владимир Лечев и веселячетата на Боряна Колева от Детския танцов ансамбъл при ОДК. 


По публикацията работи: Велмира Стефанова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Започва "Преслав по ноти"

Тази вечер в центъра на Велики Преслав започват музикалните събития под надслова на утвърдилата се вече културна програма "Преслав по ноти". Тя се открива в края на лятото и продължава през септември. Тази вечер гости на старата столица ще бъдат младите пианисти Хасан и Ибрахим Игнатови.  Концертът е с начален час 19 ч. и ще се състои на..

публикувано на 22.08.24 в 09:40

Творецът Марин Калинов

Книги на Марин Калинов и фотографии, запазили спомени от участието му в живота на НЧ „Напредък-1869“- Шумен са подредени в залата на читалището.  Експозицията е под наслов „Творецът Марин Калинов“ и ни кара да си спомним и да се замислим.  И да почувстваме през словото неговата енергия и чувствителност.  Експозицията се открива точно в деня..

публикувано на 21.08.24 в 16:40

Абагар с нов албум

От поредното си удивително турне се върна вокалният квартет „Абагар“. Младите жени този път показаха друга страна на своя талант, като изпълняват църковно-славянски песнопения. Десислава Петрова, Стефка Будакова, София Генова-Митева, Христина Вълчанова – солистки в квартета и диригентът Момчил Генов получават неочаквана покана и поемат към поредното..

публикувано на 19.08.24 в 09:30

Художници рисуват Дунав

За 28-ми път красивото крайбрежие на силистренското село Ветрен ще събере художници за Националния пленер по изобразително изкуство „Човек и природа“.  Организаторите от община Силистра и Дружеството на художниците без особени затруднения избират деветимата участници в артистичния форум. Част от художниците вече са били част от пленера в предишни..

публикувано на 17.08.24 в 08:00

Читалище "Напредък" - на 155 години

Шуменското читалище „Напредък“ празнува днес 155 години от създаването си. To съществува от 15 август 1869г. Негов пръв председател е  Илия Рашков Блъсков- учител, писател и общественик.  По този повод в читалището е подредена експозиция с архивни снимки, материали, документи. През есента предстоят още събития, посветени на 155-тата годишнина от..

публикувано на 15.08.24 в 12:47
Желазната църква в Цариград - катедрален храм на Българската екзархия до 1913 година

Българите в османския елит

Какво е представлява титлата „капуджибаши“ и защо българите също са успели да получат това престижно признание от Османската империя и така да станат част от нейния елит. На тези въпроси отговаря изследване на доц. Николай Тодоров, директор на Регионалния исторически музей в Силистра. Проучването му е част от сборника с научни публикации, озаглавен..

публикувано на 14.08.24 в 12:48

Акварел, моливи и ... пръсти

С изложба от 55 картини шуменската художничка Милена Маркова-Топалова отбелязва своя 55-ти рожден ден.  Експозицията включва платна, рисувани с маслени бои, акварел и моливи, като освен с четки, художничката рисува с пръсти и длани.  Защо Милена Маркова озаглави своята изложба „Без ограничения“ и можем ли да говорим за граници в изкуството?..

публикувано на 13.08.24 в 15:41