Няма да бъде редактирано решението, с което се обявява конкурсът за управител на Комплексния онкологичен център в Шумен. Решението бе гласувано почти единодушно от общинските съветници на февруарското им заседание на постоянната комисия „Здравеопазване и социална политика“. Преди дни текстът за конкурса бе оспорен от шуменския областен управител Христо Христов. Основната причина бе, че съветниците не са заложили изискване кандидатите за поста да са специалисти по онкология.
„Ако не се яви кандидат с такава специалност, това означава ли, че Комплексният онкологичен център ще остане без управител?“, попита зам.-кметът Светлана Маркова.
След дълги дебати едва двама общински съветници се съгласиха, че условията трябва да бъдат редактирани. Четирима обаче подкрепиха предложението да запазят оспорения от областния управител текст.
Финалното решение ще бъде взето на заседанието на шуменския Общински съвет на 30 март.
Заради авария без вода днес са жители на шуменския квартал „Тракия“. Това става ясно от съобщение в сайта на ВиК Шумен. Проблемът е възникнал на ул. „Родопи“ 25. Водоподаването ще бъде възстановено след отстраняването на аварията, информират от дружеството без да се ангажират с час.
В края на 2024 г. Художествена галерия „Елена Карамихайлова” - Шумен спечели финансиране от Министерството на културата по проект „Специализирано музейно оборудване за фондохранилищата на ХГ „Елена Карамихайлова” по ТЕМА1: ДЕЙНОСТИ ПО ОПАЗВАНЕ НА ДВИЖИМОТО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО В МУЗЕИТЕ И ХУДОЖЕСТВЕНИТЕ ГАЛЕРИИ. Цели на проекта:..
Подстъпите към Пожарната и към Радио - Шумен, за които имаше сигнали, са почистени и опесъчени е показала проверката на кмета на общината Христо Христов, съобщават от администрацията. Той е обходил и районите около детските градини и спирките на градския транспорт. До сградата на бившето ОСО са установени неизчистени пространства около..
Допълнителен транспорт по линия №14 до Гробищния парк в Шумен ще бъде осигурен тази събота по повод Голяма задушница, информират от „Пътнически автотранспорт“. Първият автобус тръгва в 8:00 ч. от обръщача на кв. „Боян Българанов“. Автобусите ще се движат през 30 минути. До гробищата в Шумен могат да се ползват и автобусите за Макак и Царев..
Няма голям отлив на клиенти в големите хранителни магазини в Шумен по време на втората дата за бойкот на веригите, показа репортерска проверка на Радио Шумен. Паркингите пред магазините са пълни, а гражданите пазаруват с обичайния темп. При бойкота от 13 февруари Министерството на финансите отчете близо 30 % спад на оборота на веригите. Очакванията за..
Средната брутна заплата в Област Шумен е нараснала през четвъртото тримесечие на миналата година с близо 13% на годишна база до 1884 лв. Ръстът в обществения сектор е 11,6%, а в частния – 13,3%. Спрямо предходното тримесечие увеличението е с 5%, като най-голямо е то в икономическите дейности „Образование“, „Създаване и разпространение на..
Валидността на над 29 000 документи за самоличност в ОДМВР- Шумен изтича между месеците март и декември през настоящата година, съобщават от там. Лични карти трябва да подменят 8426 жители на областта, изтича валидността на 14 870 паспорта и на 5908 свидетелства за управление на моторни превозни средства. 55% от общия брой..