Туристическата инфраструктура в района на пещерата „Орлова чука“ е в добро състояние е показала проверката на експертите от екоинспекцията в Русе.
Контролът е ежегоден преди началото на разрешения период за посещения. Не са установени замърсявания с отпадъци. При проверката обектът е бил заключен, без следи от влизане или изменения на пещерните образувания вследствие на човешка дейност.
Туристическите посещения в благоустроената част на пещерата са разрешени от началото на април до 1 ноември. Те могат да се извършват през деня, само в присъствието на пещерен водач (екскурзовод).
Важно условие при посещенията е да не се безпокоят прилепите, като не бива да се предизвиква шум, надвишаващ 45 децибела.
Пещера „Орлова чука” се намира в близост до русенското село Пепелина.
Работодатели могат да подават заявки до 4 март по проект „Започвам работа – Компонент 3 „Заетост“, съобщават от Бюрото по труда (ДБТ) в Русе. Целеви групи на проекта са неактивни безработни, включително такива в неравностойно положение или с трайни увреждания. „З аявките по проекта се подават в електронна среда през сайта на Агенцията по..
„Каритас“ Русе е част от мартенския базар, организиран от Община Русе. От днес до 1 март включително, гражданите и гостите на крайдунавския град могат да подкрепят благотворителните каузи на организацията чрез закуване на ръчно изработени мартеници. „Каритас“ Русе е в дървена къщичка номер 8, пред сградата на Община Русе. Мартеничките са..
Студът нанесе тежки поражения по овощните градини в Североизточна България. 100 % щети има по кайсията, ранните сортове череши и по прасковата. Това каза за Радио Шумен силистренецът Мирослав Черников от Съюза на Дунавските овощари. Най-зле е положението в Силистра и Русе. “За съжаление отрицателните температури от минус 23 градуса през изминалите..
Близо 50 срещи в 20 населени места от всички общини на Русенска област се проведоха в рамките на инициативата „Ромски омбудсман“, съобщават от русенската областна администрация. Целта на проекта е да се повиши достъпа на ромите от региона до правосъдие и административни услуги, както и да се допринесе за пълноправното им гражданско участие във..
Новият ректор на Русенския университет – доц. д-р Десислава Атанасова официално встъпи в длъжност днес. По време на церемонията настоящият ректор, проф. Генчо Попов предаде традиционните ректорски символи – огърлицата, жезъла, пръстена и връчи символичния ключ на университета. В обръщението си към присъстващите доц. д-р Десислава Атанасова заяви, че ще..
Стрелба от неизвестни лица рани куче от Общинския приют в Русе, съобщават от Общината. Тази сутрин три превозни средства са преминали по локалното платно до приюта за безстопанствени животни и са произведени умишлени изстрели с ловно оръжие, при които е ранено едно от кучетата. В момента на инцидента в приюта са се намирали както служители, така и..
Фолклорният празник "Греяна ракия и зелева чорба от старовремската софра" ще се проведе в село Бабово, от община Сливо поле. Събитието се провежда за десети път и се организира от читалище "Никола Вапцаров" и кметството. Шеф-готвачът Ангел Ангелов ще приготви в юнашкия тиган 7000 порции зелева чорба със свинско месо, а за застройката ще ползва 1000..