Започна делото срещу Жечко Кюркчиев за причиняване на смърт по непредпазливост.
В края на септември той предизвика тежка катастрофа на кръговото кръстовище до "Практикер" в Шумен. При инцидента загина 22-годишно момиче от Шумен.
В съдебната зала са допуснати журналисти.
Делото започна да се гледа по съкратеното съдебно производство. Като частни обвинители са конституирани семейството на загиналата Светомира Станчева и пострадалата спътничка в колата.
Защитата иска да се допусне съдебно-психологична експертиза, за да се разбере състоянието на Жечко Кюркчиев след катастрофата и да се докаже, че мерките на съдебната репресия са се отразили върху обвиняемия. Оттогава той не се чувства добре и е на успокоителни лекарства.
Пред съда той каза, че когато е стигнал моста на булевард "Симеон Велики", е погледнал километража и е карал колата с 88 км в час. После е погледнал напред.
"Видях, че пътят е празен. Като наближих, видях, че кола навлиза в кръговото. Помислих, че ще мина вляво. Много съжалявам. Не е умишлено, никога не съм нарушавал законите, не съм и превишавал скорост", посочи Кюркчиев.
Той каза още, че не може да излиза от дома си и не желае повече да се качи на превозно средство.
Продължава информационната кампания по проекта, свързан с подобряване на чистотата на въздуха в община Шумен. Екипът на кампанията ще посети всяко населено място, за да обясни целите на смяната на печката за твърдо гориво с климатик. На хората ще бъде разяснено също какви са условията и документите, необходими за смяна на отоплителните уреди...
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Четвъртък 13.02.2025 Разград На 13.02.2025, от 9:30 до 11:30 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в Исперих. Русе На 13.02.2025, от..
Днес денят ще започне със слънчево време, но постепенно от запад на изток облачността ще се увеличи. Ще е предимно средна и висока, без валежи. Сутринта ще е почти тихо, по-късно ще духа слаб вятър от южна четвърт. Максималните температури ще са между 3° и 8°, за Шумен около 6°. Прогнозата за времето е на дежурния синоптик Любомир Маджаров от..
Реставрацията на уникалната възрожденска завеса, поставена на сцената в концертна зала още при откриването на читалище "Добри Войников" в Шумен, обсъждат председателят на културната институция Анатоли Стоянов и членовете на настоятелството с реставратора д-р Димчо Радев. Димчо Радев има над 45 години опит в областта на консервацията и..
341 шофьори без книжка са установени в Шуменска област през изминалата година. Статистиката показва, че някои от тях са непълнолетни или малолетни. Данните изнесе началникът на сектор „Пътна полиция“ главен инспектор Веселин Георгиев. Броят на нарушителите без свидетелство за правоуправление се запазва висок през годините, вероятно защото..
Трима непълнолетни са арестувани в Шумен за притежание и разпространение на вейпове с наркотични вещества. Това съобщават от шуменската полиция. След получена информация е извършена проверка в центъра на града на 10 февруари следобед. От непълнолетните са иззети устройства и течност, за които е имало данни, че съдържат наркотично вещество. Назначена е..
Работна среща във връзка със съхненето на насажденията от черен бор по стръмните склонове на Шуменско плато се проведе в община Шумен. Целта на разговора беше да се стигне до всеобщо решение за предприемане на действия. Поради зачестяване на заболяването по дърветата в цялата страна експертите бяха единодушни, че гарантиран резултат ще дадат..