Служители на икономическа полиция в Шумен пресякоха нерегламентирана дейност с риба и рибни продукти на територията на града. Това съобщиха от пресцентъра на областната дирекция.
В хода на специализирана операция, която се провежда днес, полицейските служители извършили проверка в незаконен склад. Установили, че в него се съхраняват около 1 тон риба и рибни продукти. За част от намерените количества ползвателят представил документи.
Уведомени са други държавни институции, с които са предприети действия по установяване на дейността на склада и произхода на намерената стока. Изяснено било, че 48-годишният шуменец има регистрирано дружество за търговска дейност с риба и рибни продукти, но помещението не е регистрирано по надлежния ред.
На ползвателя на незаконния склад са съставени два акта за установени административни нарушения. Намерените продукти ще бъдат унищожени, работата по случая продължава.
Подстъпите към Пожарната и към Радио - Шумен, за които имаше сигнали, са почистени и опесъчени е показала проверката на кмета на общината Христо Христов, съобщават от администрацията. Той е обходил и районите около детските градини и спирките на градския транспорт. До сградата на бившето ОСО са установени неизчистени пространства около..
Допълнителен транспорт по линия №14 до Гробищния парк в Шумен ще бъде осигурен тази събота по повод Голяма задушница, информират от „Пътнически автотранспорт“. Първият автобус тръгва в 8:00 ч. от обръщача на кв. „Боян Българанов“. Автобусите ще се движат през 30 минути. До гробищата в Шумен могат да се ползват и автобусите за Макак и Царев..
Няма голям отлив на клиенти в големите хранителни магазини в Шумен по време на втората дата за бойкот на веригите, показа репортерска проверка на Радио Шумен. Паркингите пред магазините са пълни, а гражданите пазаруват с обичайния темп. При бойкота от 13 февруари Министерството на финансите отчете близо 30 % спад на оборота на веригите. Очакванията за..
Средната брутна заплата в Област Шумен е нараснала през четвъртото тримесечие на миналата година с близо 13% на годишна база до 1884 лв. Ръстът в обществения сектор е 11,6%, а в частния – 13,3%. Спрямо предходното тримесечие увеличението е с 5%, като най-голямо е то в икономическите дейности „Образование“, „Създаване и разпространение на..
Валидността на над 29 000 документи за самоличност в ОДМВР- Шумен изтича между месеците март и декември през настоящата година, съобщават от там. Лични карти трябва да подменят 8426 жители на областта, изтича валидността на 14 870 паспорта и на 5908 свидетелства за управление на моторни превозни средства. 55% от общия брой..
Увеличава се обемът на язовир „Тича“ от последните снеговалежи, показват дневните данните на Министерството на околната среда и водите. Наличният обем във водоема е 150 млн. кубика. Средно денонощният приток на вода е три пъти по-висок от разхода. За денонощие във водоема се вливат 3,612 кубически метра в секунда, а разходът за денонощие е..
Стръмни и тесни улици, по които едрогабаритна техника не може да влезе, неправилно паркирани автомобили, които пречат на машините да разчистват и обработват, както и автомобили, движещи се с летни гуми. Това са трите проблема с почистването в Шумен, съобщават от администрацията. Повече машини ще се насочат към гробищните паркове във връзка с..