Неждет Джевдет отново ще е кандидат за кмет на община Главиница. Това обяви пред Радио Шумен самият той.
Издигнатият от ДПС Джедвет беше избран на поста на частичния местен вот през 2016 година, след което през 2019 година бе подкрепен от жителите и за пълен мандат.
„Няма кмет, който да каже, че напълно е успял да изпълни обещанията, дадени на срещи с граждани, но смятам, че голяма част от заявките успяхме да реализираме“, каза Джевдет.
В четвъртък на заседание на Общинския съвет в Главиница ще бъде разгледан внесеният от кмета проектобюджет за 2023 година, който е с рекорден размер – над 21,5 милиона лева.
Децата от Теоретичния лицей в Гагаузия /автономен район, част от Република Молдова/, получиха учебници от силистренската фондация „Бъдеще 2008“. В училището има около 500 деца, като 300 от тях изучават български език. Това е първото дарение за годината на фондацията, а поводът бе предстоящата годишнина от обесването на Васил Левски. „Дарението беше..
Безплатни изследвания за ХИВ по повод празника на влюбените 14 февруари ще се проведат в Силистра, съобщиха от Регионалната здравна инспекция в града. Инициативата е част от втория етап от Националната антиспин кампания, чието мото е „Предай нататък – любовта, не вируса“. Желаещите ще могат да се изследват днес от 12:00 до 17:00 часа в сградата на..
За притежание на дрога в ареста е задържана 26-годишна жена. Това съобщават от силистренската полиция. Тази нощ в Силистра при полицейска проверка у нея били намерени 3.6 грама канабис и 3.8 грама метамфетамин, идентифицирани с полеви наркотест. Наркотичните вещества са иззети, а жената е задържана в полицейския арест за срок до 24 часа. Образувано..
Ученически конкурс за рисунка „Дъга на толерантността“ обявиха община Силистра и Комисията за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Тазгодишното издание провокира младите хора да изразят с рисунка своето виждане за заедност, сътрудничество и свързаност. Всеки ученик може да участва с до две рисунки, като се позволява..
Двадесет и четвъртото издание на Националния поетичен конкурс "Любовта е пиянство или пиянство от любов" навлиза в заключителната си фаза - отчитане и връчване на наградите на победителите. Организатори на конкурса са община Силистра, Регионалната библиотека „Партений Павлович“ и Литературно сдружение „Реката и приятели“. В посочения от..
Ще спасим ли малките квартални магазинчета, ако на 13 февруари не посетим големите търговски вериги? Няколко организации призоваваха за общонационален бойкот на търговските вериги и хранителните магазини този четвъртък. Заради високите цени те приканиха хората да не пазаруват на въпросната дата в големите вериги, по примера на Хърватия и други..
Силистра чества днес 147 години от Освобождението на града от османско владичество. В катедралния храм "Свети свети първоапостоли Петър и Павел" беше отслужен молебен за здраве и благоденствие от Доростолския митрополит Яков, след което се проведе и празнично шествие. След молебена за здраве, от църквата тръгна шествие, водено от Градския..