Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нарушение в комуникацията

Светла Станкова - заместник-кмет по образование и култура
Снимка: Радио Шумен

Нарушение в комуникацията е причина 12 шуменски ученици да чакат училищния автобус да ги прибере по домовете през миналата седмица. Това е установила проверка, извършена от общинската администрация в Шумен, заяви днес заместник-кметът по образование и култура Светла Станкова.

„Всичко става поради това, че има заболял шофьор, който обявява, че е в болничен и трябва да се замести. Прави се реорганизация за деня и е установено нарушение на комуникацията между шофьора на автобуса и младши експерта от общинския отдел за автотранспорт. Курсът е трябвало да се осъществи в 19:30 ч. , а е осъществен в 20:25 ч. Има грешки, предприети са мерки за търсене на отговорност на виновните по случая“, каза тя.

Виновните ще бъдат наказани по Кодекса на труда, каза още зам.-кметът Светла Станкова и допълни, че от общинската администрация в Шумен ще извършват внезапни проверки както на шофьорите на училищните автобуси, така и на изпълнението на техните курсове.

Инцидентът, при който учениците близо час чакаха на студа транспорт до домовете си, се случи на 17 януари в Шумен.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пиян шофьор катастрофира

39-годишен пиян водач предизвика катастрофа, съобщават от шуменската полиция. Инцидентът станал около 16:30 часа на 2 февруари на кръстовище на ул. “Климент Охридски“ и бул. "Симеон Велики" в Шумен. Водач на лек автомобил "Мерцедес" не спазил дистанция и се ударил в лек автомобил "БМВ". На място са насочени екипи на РУ - Шумен и пътна полиция...

публикувано на 03.02.25 в 11:56

Иззеха колата на пиян водач

24-годишен мъж е задържан за шофиране след употреба на алкохол. Това съобщават от шуменската полиция. Проверката била извършена на 1 февруари минути след 01:00 часа на бул. “Симеон Велики“ в кв. "Тракия" в Шумен. Той бил с "Опел Астра". Бил във видимо нетрезво състояние. Тестван бил за шофиране след употреба на алкохол. Тестът с дрегер отчел..

публикувано на 03.02.25 в 11:46

Удар в стълб

Пиян шофьор се блъснал в стълб, съобщават от шуменската полиция. Пътнотранспортното произшествие станало около 21:00 часа на 1 февруари на ул. “Съединение“ в Шумен. Водачът на лек автомобил "Опел" загубил контрол над колата и се ударил в стълб. На място бил пратен екип на пътна пътна полиция.  Водачът на опела - 49-годишен мъж от Шумен, бил..

публикувано на 03.02.25 в 11:37
Министър Красимир Вълчев в Шумен

Без грипна ваканция

Министерството на образованието и науката няма основание да обявява извънредни дни или сливане на междусрочната ваканция, заяви в Шумен ресорният министър Красимир Вълчев. По думите му, учебната ни година е кратка и не може да се губят много учебни дни. Той припомни, че по този повод през 2020 г. е въведено обучението в електронна среда, което не е..

публикувано на 03.02.25 в 11:22

45 години за хората и природата

Дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“ ще отбележи тази седмица своя 45–и рожден ден. На 5 февруари 1980 г. Комитетът по околната среда обявява част от Шуменското плато за „народен парк“, който по-късно е прекатегоризиран в „природен“.  Днес във фоайето на Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ от 17:30 ще бъде открита фотоизложба „45..

публикувано на 03.02.25 в 08:39

Министър Вълчев в Шумен

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще бъде в Шумен днес, научи Радио Шумен от свои източници.    Програмата му започва в Средно училище “П анайот Волов“, където ще наблюдава открит урок в STEM центъра.  По-късно са предвидени   срещи на министър Вълчев с кмета на Шумен Христо Христов, в Шуменския университет “Епископ Константин..

публикувано на 03.02.25 в 08:30

Обсъждат мерките срещу грипа

Резултатите от мерките, въведени с грипната епидемия в Шуменска област, ще бъдат обсъдени на заседание на Областния оперативен щаб днес. Не е ясно дали ще бъде коментирано удължаване на междусрочната ваканция на учениците.  По данни на Регионалното управление на образованието, 26 процента от учениците в първа смяна в петък не са били на училище заради..

публикувано на 03.02.25 в 08:11