18 години от живота на Мурад Паладжъ са свързани с България и по-специално с Шумен. Това е градът, който той избира за свой дом и за своя бизнес.
Шумен се оказва неслучайно място, защото преди повече от 130 години от него е тръгнал неговият прадядо Мустафа и се е преселил в Бурса.
Откритието, че неговите корени са тук, под Илчов баир се появява неочаквано, докато роднини на Мурад търсят информация за наследствен имот в Турция. Така попадат на името на техния дядо.
Иначе 40-годишният предприемач е роден в Истанбул, в квартал "Байрям паша". В България идва през 2006 г., когато започва да се занимава с търговия.
В момента е собственик на заведение за дюнери, което иска разшири с приготвянето на традиционни турски ястия.
За себе си казва, че е човек, на когото кулинарията не му е чужда. Първоначално готвенето за него е било само хоби, но по-късно страстта му прераства в професия.
Миглена Стефанова разговаря Мурад Паладжъ, който ѝ разказа една история за завръщането, което нито е предполагал, нито е подготвял да направи. Мурад е героят в поредното издание на проекта „Новите нашенци“.
Историята на Мурад Паладжъ от Истанбул е част от проекта "Новите нашенци", който се съфинансира от Европейския съюз и се осъществява в партньорство с ЕВРОПА ДИРЕКТНО Шумен.
Информацията и мненията в рубриката не отразяват задължително официалните становища на Европейския съюз. Европейската комисия, както и което и да е лице, действащо от името на Комисията, не носи отговорност за начина, по който информацията може да бъде използвана.
На 23-и април отбелязваме Световния ден на книгата и авторското право. Този ден е учреден от ЮНЕСКО преди точно 30 години и почита писатели, читатели и всички, които вярват в силата на писаното слово. Идеята произхожда от Каталуня, където днес на деня на св. Георги Победоносец, традиционно се подарява книга. 23-и април e и символична дата за..
Днес е общественото обсъждане на бюджета на община Разград. Финансовата рамка е от близо 110 млн. лв., като собствените приходи са 41 млн. лв. Завишението в собствените приходи идва от увеличени имуществени данъци. Предвидено е и 10% увеличение на работните заплати в общинските структури, защото има служители, чийто заплати са близки..
Интерактивна викторина на тема „Приказен свят“ проведе читалищната библиотека „Иван Радов” в Нови пазар с третокласници от Средното училище „Васил Левски“. Поводът е Международния ден на книгата и авторското право. Малчуганите трябваше да отговарят на 17 въпроса за приказките, които бяха подготвени от библиотекарите Андрей Андреев и Наталия..
Америка, доскоро маякът на свободния свят, прави завой към авторитаризъм. Очевидно е в ход план на президента Доналд Тръмп за овладяване на републиката, като той изглежда предприема систематична кампания за унищожаване на всяка институция, която може да му се изпречи на пътя. Чуйте повече в коментара на Петър Нейков по материали от чуждестранния..
Мустафа Чаушев и дъщеря му Ажда гостуваха днес във Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ в Шумен. Целият втори етаж на школото е пълен с портретите на шуменци, гордост за града, а сред личностите е и Мустафа Чаушев. Певецът, роден в Шумен, за първи път видя изображението си и се трогна от сърце. Децата от певческата група "Малки..
Наскоро чешкото правителство отказа да определи дата за въвеждане на еврото, въпреки че приемането му е залегнато в договора за присъединяване към ЕС от вече над 20 години. Противопоставянето в Чехия всъщност е между политиците и обществото от една страна и бизнеса от друга. Чуйте коментара на Петър Нейков по темата:
Да бъде премахната бариерата пред паркинга на Диагностично-консултативния център I (Новата поликлиника) в Шумен, която беше поставена през декември 2023 година. Това предлага общинският съветник д-р Валентин Петров. Бариерата създава излишни проблеми около реда за паркиране и престой до лечебното заведение, твърди той. Заради контролирания достъп до..