На официално посещение в Шумен пристигат Н. Пр. г-н Миклош Борош, извънреден и пълномощен посланик на Република Унгария в България, д-р Ищван Пушкаш, заместник–кмет на Дебрецен и г-жа Сандра Мишкеди, директор на Унгарския културен институт. Поводът е националният празник на Република Унгария – 15 март,
Визитата ще започне в 9.00 часа със среща на официалните гости с кмета на Шумен проф. Христо Христов и неговия екип. В 9.30 часа ще бъдат поднесени венци пред паметника на Лайош Кошут в Шумен, където слово ще произнесат Н. Пр. г-н Миклош Борош и д-р Ищван Пушкаш. В 10.00 часа официалните лица ще посетят къщата музей „Лайош Кошут“ и ще положат венци и цветя. За 11.15 часа е предвидено посещение в Арменската църква „Света Богородица“.
Във връзка с посещението и преминаването на дипломатическият кортеж от 9.45 часа до 11.00 часа ще бъде спряно движението на моторни превозни средства по ул. „Цар Освободител“ с кръстовището на ул. „Васил Друмев“ и ул. „Трапезица“ в района на къщата музей „Лайош Кошут“.
Учениците в осем общини в Шуменска област преминават в дистанционно обучение на 20 и 21 февруари със заповед на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. В Регионалното управление на образованието в Шумен по-рано днес постъпиха уведомления от общините Венец, Шумен, Каспичан, Каолиново, Нови пазар, Смядово, Велики Преслав и Хитрино за..
Движението в шуменска област вече е възстановено без ограничения, съобщиха от ОДМВР-Шумен. Забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги беше въведена за пътя Шумен-Силистра. Полицейски екипи са на обход по републиканската пътна мрежа. Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя. Към..
Осигурен е топлият обяд за всички ползватели на услугата, както в Шумен, така и в селата в общината, независимо от лошите метеорологични условия, съобщи заместник-кметът по социална политика и здравеопазване в община Шумен Светослава Хайнова. Във връзка с въпроси от медии, изпълняващият длъжността кмет доц. Виктория Ковчазова, посочва, че на 20..
Паднал бор върху електропровод е причина за спиране на електрозахранването в шуменските села Ивански, Кълново и Янково. Това съобщи за Радио Шумен Петя Попова- директор "Корпоративни комуникации и маркетинг" в електроразпределителното дружество. Аварийни екипи работят за премахване на дървото и токът ще бъде пуснат до края на работния ден...
Допълнителни екипи от всички звена на ОДМВР-Шумен са на обход по републиканската пътна мрежа. Това съобщиха от Областната дирекция. Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя. До 14:00 часа е в сила забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги по пътя Шумен-Силистра. Екипи на "Пътна..
Със закъснение се движат автобусите от автогара Шумен, но към момента линиите се изпълняват. Това съобщиха дежурните диспечери. За село Риш е имало затруднения тази сутрин, но в 13:00 часа ще бъде пуснат автобус за населеното място. Изпълняват се линиите и към Смядово и Нови пазар. До момента няма спрени автобуси заради зимната обстановка.
В 00:43 часа в РДПБЗН Шумен е получен сигнал за пожар в отдушник на жилищен блок на ул.„Цар Освободител“ в Нови пазар. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен. На място е изпратен екип на РСПБЗН Нови пазар. След намесата на огнеборците пожарът е локализиран и потушен. Най- вероятната причина за възникването на огъня е неправилно..