“Робин Худ” е най-новото заглавие в афиша на Драматично-кукления театър “Васил Друмев” - Шумен. Режисьор на постановката е Бойко Илиев, със специалното участие на Елена Петрова, Ники Илиев и актьорите от трупата на театъра.
,,Всички в съвременния свят на несправедливост и войни търсим нашия Робин Худ. Може той да е илюзия, но затова е театърът – да сбъдва илюзии“, каза за Радио Шумен режисьорът на постановката Бойко Илиев.
Премиерата на спектакъла ще бъде тази вечер от 19:00 часа.
Поради големия интерес билетите за премиерата вече са изчерпани, съобщават от театъра. Съвсем скоро ще има и други дати за постановката.
Чуйте репортаж на Жулиета Герова.
Фотоизложба на открито „Пътешествие в миналото на Разград“ e подредена в лудогорския град. „На шестте двустранни табла в откритото градско пространство до „Панчоолу мост“ представяме интересни събития и ред още любопитни факти от историята града през XIX, XX и XXI век. Те са от сферата на образованието, културата, спорта, туризма, медицината,..
„Пътищата към Освобождението“ е озаглавена най-новата книга на историкът проф. Петко Петков, който ще я представи в Разград днес. Той ще гостува в града по покана на Регионалния исторически музей. Борбата за освобождението на българите от османска власт не минава само през оръжието. Тази борба започва със създаването на българската екзархия преди 155..
Уредник на архива в читалище „Добри Войников“ в Шумен, домакин в археологическото дружество „Българска старина“, уредник в Окръжния исторически музей, богата обществено-полезна дейност в редиците на Българския червен кръст и на туристическото дружество „Мадарски конник“. Това са само щрихи от живота и делото на Георги Джумалиев след връщането му в..
Пиесата на Патрик Марбър "Отблизо" гостува в Шумен тази вечер. На българските зрители тя стана популярна първо с култовия филм с участието на Джулия Робъртс, Натали Портман, Клайв Оуен и Джъд Лоу. От година и половина текстът на Патрик Марбър вече се играе и на българска сцена. След изключително успешния дебют на Александра Свиленова в кино..
Една от най-често поставяните и разпознаваеми комедии поставя Драматичният театър в Русе. “Последният страстен любовник“ на американския драматург Нийл Саймън ще се играе два поредни дни, като и за двата вече няма билети. За публиката, която няма да успее да гледа спектакъла има още една възможност и тя е на 19 март, казва режисьорът Ивайло Ненов...
За първи път в България, на сцената на Драматичния театър в Търговище ще бъде представена пиесата "Историята на мечките панда, разказана от един саксофонист, който имаше приятелка във Франкфурт". Текстът е на един от най-интересните съвременни драматурзи - Матей Висниек. Авторът е с роден в Румъния, но повече от 30 години живее и твори във..
Един от най-активните художници в разградската гилдия днес представя изложбата си „Лудогорски мигове – пластика и колорит“ в Регионалната библиотека „Проф. Боян Пенев“. Орхан Исмаил показва 20 живописни платна с пейзажи, натюрмарти и абстрактни сюжети. С изключение на две платна, нарисувани по време на участието му в пленерите в Стара Загора и..