Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Грандиозни планове за Онкоцентъра

КОЦ - Шумен
Снимка: Радио Шумен

Трима са кандидатите за управител на Комплексния онкологичен център в Шумен. Това стана ясно по време на първото заседания на общинската комисия, която трябва да избере новия ръководител на лечебното заведение. Документи за поста са подали доц. д-р Кирил Киров, д-р Румен Генов и д-р Свилен Арнаудов.

Д-р Кирил Киров е доцент по онкология в Медицинския университет в Плевен. Работи като хирург в КОЦ-а и шуменската многопрофилна болница. Има управленски опит, работил е и в чужбина.

„Онкологичният център е с утвърден имидж в региона и тази 72-годишна традиция трябва да бъде продължена по нов модерен начин. Трудовата ми биография е много разнообразна. Цялата ми дейност след 2015 година е насочена в областта на онкологията. В предната онкологична болница, в която работих, бях началник в онкохирургично отделение за 8 години, а в шуменската бях 4 години началник“, каза доц. Киров.


Ако бъде избран за управител, той обяви, че ще работи за финансовата автономност на лечебното заведение, за намаляването на смъртността от онкологични заболявания в Шумен и Търговище и за подобряване на отношенията между КОЦ и общинската болница.

Д-р Румен Генов е дългогодишен хирург в шуменския Онкоцентър. Бил е и народен представител в 44-ото Народно събрание от ГЕРБ.

„Винаги съм бил радетел да се работи в една спокойна обстановка и всеки да има възможност да изяви всичко, каквото може в професионален смисъл. Имаме отлични специалисти и достатъчен ресурс в Комплексния онкологичен център. Основното, което трябва да се случи, е да се подобри работната среда“, каза д-р Генов.


Трябва да се възстановят и дейностите, свързани с профилактиката, категоричен е той. „Всички знаят, че онкологичните заболявания, ако се открият рано, се лекуват успешно“, добави д-р Румен Генов.

За втори мандат кандидатства и досегашният управител на Комплексния онкологичен център. Управлението на д-р Свилен Арнаудов се свързва с бързото финансово възстановяване на лечебното заведение, но и със силното напрежение в екипа на КОЦ-а. Голяма част от персонала на лечебното заведение е разделена в два лагера – подкрепящ и срещу директора.

„Заварихме лечебното заведение с близо 3 млн. лева дефицит. Успяхме да покрием всички тези загуби. Имахме една много добра инвестиционна програма. Успяхме да закупим нова апаратура. Извършиха се строително-монтажни дейности. Лечебното заведение трябва да бъде запазено в този вид, в който е. Тоест да се запази комплексността на обслужване на нашите пациенти“, обясни д-р Арнаудов.


Той добави, че е заложил грандиозна бъдеща инвестиционна програма и твърди, че с резултатите на КОЦ-а тя може да бъде изпълнена. Планът му включва обновяване на голяма част от апаратурата, ремонт в операционните зали и развитие на научната дейност в шуменския онкодиспансер.


Управленските програми на кандидатите ще бъдат разгледани от членовете на общинската комисия. Следващото ѝ заседание е на 6 август, когато ще бъдат оценени трудовете на кандидатите за ръководители на Онкодиспансера. Събеседването с медиците ще е на следващия ден. Това е и последният етап в конкурса.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Без нарушения протича частичният вот в Стоян Михайловски

Спокойно и без данни за нарушения протичат към момента частичните избори за кмет в новопазарското село Стоян Михайловски. Това каза за Радио Шумен председателят на Общинската избирателна комисия Цветанка Котларова. Тя допълни, че всички членове на секционната комисия са се явили в началото на изборния ден, а хората към момента са гласуват активно...

публикувано на 16.02.25 в 10:39

Спокойна е пътната обстановка в Североизтока

Спокойна остава към момента пътната обстановка в Североизточна България. Проходими при зимни условия са пътищата в област Шумен. Снеговалежът е слаб, има техника, която обработва пътните настилки. Дежурните отговроници са на терен и следят обстановката, каза за Радио Шумен Николай Ненчев от Областното пътно управление.  Спокойна е пътната обстановка..

публикувано на 16.02.25 в 09:41

В село Стоян Михайловски избират кмет

Трима са кандидатите за кметския пост в новопазарското село Стоян Михайловски. Алпер Хасан от ГЕРБ, Невин Якубова от БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА и Левент Хасанов от Движение за права и свободи – ДПС влизат в битката за кметския пост в селото.  Частичните избори се провеждат днес. Хората могат да гласуват в една секция, разположена в сградата на..

публикувано на 16.02.25 в 07:32

Времето в неделя

Днес ще е облачно с валежи от сняг и до вечерта ще се натрупа снежна покривка, на места до 10-15 см. Видимостта на места временно ще е намалена и ще има условия за заледявания.  Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Възможни са навявания по пътищата. Максималните температури ще са между 0° и 5°, за Шумен около 1°.  Прогнозата е на..

публикувано на 16.02.25 в 07:20

Баш винарите на Велики Преслав

Станимир Стоев от Велики Преслав спечели приза за най-добро домашно бяло вино от сорта "Совиньон блан", отгледан в района на старата столица. Носител на отличието "Баш винар" на годината в категорията за червени вина е Стефан Стефанов, който печели награда не за първи път, а при розетата победител е Николай Николов с вино от сорта "Сунгурларски мискет"...

публикувано на 14.02.25 в 13:41

Трифон Зарезан в Смядово

Областният управител Катя Иванова се включи в традиционното честване по случай Трифон Зарезан в община Смядово. Празникът започна с благословия към лозарите и винарите в църквата „Свети Архангел Михаил“. Водосвет за здраве и плодородие през годината отслужи отец Атанас. Много производители и любители на хубавото вино присъстваха на празничното..

публикувано на 14.02.25 в 13:33

Иззеха колата на дрогиран

26-годишен е задържан за шофиране след употреба на наркотични вещества. Това съобщават от шуменската полиция. Около 18:00 часа снощи полицейски служители от РУ - Нови пазар спрели за проверка до бензиностанция край града водач на лек автомобил БМВ. Зад волана бил 26-годишен мъж от село Тодор Икономово. Тестван е за шофиране след употреба на..

публикувано на 14.02.25 в 10:48