С по-високи цени са входните билети от тази седмица за Мемориалния комплекс „Създатели на българската държава“ в Шумен . 6 лева вече е цената на билета за възрастен, досега посетителите заплащаха по 4 лева за билет. Входът за деца и студенти е 3 лева, а хората с увреждания ще влизат срещу един лев. Промяна има и в цената на семейния билет, който от тази седмица е 13 лева. Непроменено остава заплащането за изнесените ритуали, както и на беседите. Освен това е предвидена отстъпка от 5 процента за групи от 20 до 30 души и 10 процента за над 30 посетители. Продължават да са безплатни посещенията на Паметника всеки последен понеделник на месеца.
Директорът на Общинското предприятие „Туризъм, публични прояви и атракции“ Дияна Йорданова каза, че туристите няма просто да плащат повече, а и ще получават повече като туристически продукт.
„Ние вече имаме някои нововъведения. На касата има QR код, който посетителите могат да сканират и да слушат беседа с информация за обекта. Също така, в Информационния център има прожекционна зала, в която, без да се плаща допълнително, туристите могат да гледат документални филми, направени специално за Паметника“ – обясни Дияна Йорданова.
Цялото интервю на Людмила Борисова с директора на Общинското предприятие „Туризъм, публични прояви и атракции“ чуйте в прикачения файл.
Така Божанка Прашанова нарича изложбата с нейни творби, която ще подредят в шуменското читалище „Напредък“. Божанка Прашанова е по професия детски учител, но още в ранните ѝ ученически години рисуването е част от нейния живот. По-късно започва да прави шевици и да рисува върху керемиди. За историята на детската учителка и за красотата и..
Украинката Любов Кула-Фердинандова вече 33 години живее в подножието на Шуменското плато. В града, където ражда дъщеря си и работи като учител в най-голямото училище – „Сава Доброплодни“. Любов е родена в укранския Приморск, малко градче на брега на най-малкото море в света – Азовско. Там завършва със златен медал средното си образование със..
За шеста поредна година в Шумен се провежда Националният панаир за занаяти „Майстории“. В него се включват участници от цялата страна, а интересът е голям и всяка година се записват нови творци. Откриването на панаира „Майстории“ е днес - 13 септември, от 11:30 часа. Събитието продължава и на следващия ден, като щандовете на творците ще бъдат..
Първият учебен звънец ще събере след броени дни възпитаниците на Българското неделно училище „Васил Левски“ в Кеймбридж. Повече от 120 деца ще прекрачат прага му, сред тях и такива, на възраст до три години. Директор на училището е Тюркян Али, един от гласовете на Радио Шумен, който вече не звучи в ефира, а разказва на децата, родени в Англия, за..
Цирковото изкуство се промени много през последните четири десетилетия. Свилен Кехайов, който ръководи една от големите трупи у нас, е живата история на това изкуство. „Целият свят се променя. Търсим. Намираме. Голямата атракция сега е нещо, което за първи път се случва в цирка“, разказа той. Каскадите с мотори са много популярни в..
Каква е ролята на вещите лица в съдебния процес? Често чувате в съдебни казуси, че съдът е назначил експертизи или съдът предстои да изслуша вещи лица.. Вещите лица са експерти в различни области и по компетентност се назначават от съда, ако се прецени, че това е нужно за изясняване на обективната истина. Техните заключения понякога са решаващи..
Под това послание за пореден път във Велики Преслав ще премине кампанията за събиране на отпадъци от хартия и картон. Инициативата вече е традиционна и има подкрепата на учениците и техните родители. Тя е част от програмата на община Велики Преслав за възпитаване на отношение и навици у гражданите към разделно събиране на отпадъците от домакинствата..