„Не затваряй очи“ не е поредният български филм, той е изживяване, което оставя следа у зрителите“. Това каза за Радио Шумен актрисата Ирена Милянкова.
Вече седмица лентата на режисьора Николай Егерман се прожектира по големите екрани у нас. А в премиерния си уикенд историята за чудеса, прошка и вяра успя да провокира най-много хора да посетят тъмните зали.
В „Не затваряй очи“ Ирена влиза в ролята на терминално болната Николина и си партнира с актьори от ранга на Павел Попандов, Кръстю Лафазанов, Мария Каварджикова, Николай Урумов, Христо Гърбов, Влади Въргала и Ирен Кривошиева, която е екранната ѝ майка.
За да се подготви за ролята, Милянкова минава през сериозна трансформация на физическо и на емоционално ниво. Налага се с тренировки, диета, а на финала и с гладуване да отслабне драстично и се разделя с косата си. „Не можех да си позволя с такава отговорна роля да застана пред камера и да не бъда достатъчно автентична“, разказа тя.
Една от сюжетните линии в „Не затваряй очи“ се развива в настоящето, но другата ни връща към 80-те години на миналия век. „Двете истории се преплитат по интересен начин. Те са свързани. Миналото продължава да ни вълнува. Става въпрос за години, които са съвършено различни от настоящите, и въпреки това едното води към другото“, разказа Ирена Милянкова.
В последно време гледаме все повече български филми. Всеки от тях засяга различна тематика, но „Не затваряй очи“ се отличава от останалите и изглежда различно, добави тя.
Подробности чуйте в интервюто на Стоян Стоянов с актрисата Ирена Милянкова.
Шумен е в средата на класацията по съответствие между икономиката и обучението и е сравнително добре по отношение на дуалното образование, заяви за Радио Шумен Зорница Славова, старши икономист в Института за пазарна икономика. Не е раздут както на други места приемът в хотелиерството и ресторантьорството, за сметка на IT-специалисти, които обаче ще..
45-и рожден ден отбелязва днес Дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“. По този повод още в понеделник във фоайето на шуменската библиотека беше открита изложба „45 години за хората и природата“. Експозицията може да бъде разгледана до петък. Днес честването се проведе в сградата на Административно-информационния център в лесопарк..
Близо 100 детски учители от Шуменска област участваха в дискусионна среща днес и обмениха идеи и добри практики. Срещата премина под наслов „Една вълшебна ситуация в детската градина“, като акцент в дискусията бяха емоциите в обучението и възпитанието в предучилищна възраст. За смисъла и значението на детските емоции Росица Арабаджиева..
Експертизите на дизайнерска дрога, на вейпове с наркотично съдържание, все по-популярни и пагубни в ученическите среди, за които преди е чакано по 6 до 12 месеца, вече се изготвят за седмица в Областната дирекция на МВР в Шумен. Възможно е благодарение на нова техника - газов хроматограф, закупен за 134 000 лева със средства от МВР. Преди..
На прага на завършването на своето образование и напът да започне своята професионална реализация е Милена Казакова от Върбица. Тя е на 23 години, студентка четвърти курс в специалност "Начална училищна педагогика с чужд език" в Шуменския университет. На пръв поглед нищо необичайно – една от многото млади жени, които учат в университет и мечтаят за..
Крум Крумов от Шумен се занимава с анимация, организиране на партита и забави за деца и възрастни вече 20 години. Ръководи парти агенция и казва, че работата на аниматора никак не е лесна. По думите му, днес повече хората гледат сметките и бюджета, а и сякаш сме забравили да се забавляваме. За да стане истински хубаво и забавно едно събитие,..
Възможно ли е една табела да промени отношението към едно селище, към неговата история или към неговите хора. Или да породи любопитство, или да те накара да помечтаеш за далечни земи. Вероятно за всеки е различно, но за хората от търговищкото село Алваново това е проект, който има своето послание. Замесени са църковното настоятелство при храма..