16-годишен младеж, седнал пиян зад волана на БМВ, катастрофира при полицейско преследване в село Тимарево. Това съобщават от шуменската полиция.
Случаят станал около 23:15 часа на 8 февруари. Екип на пътна полиция подал сигнал със стоп палка на водач на лек автомобил БМВ в село Струйно. Водачът не спрял и продължил към село Тимарево. Пътните полицаи го последвали.
На ул. “България“ в село Тимарево водачът се ударил в бордюр, след като загубил контрол над преследвания автомобил. Пътните полицаи установили, че зад волана е 16-годишен младеж. Тестван бил с дрегер, отчетени са 0,61 промила.
На дясната седалка бил собственикът на автомобила - 31-годишен мъж от Тимарево. Съставен му е акт за това, че е предоставил автомобила на неправоспособен водач.
Два нови социални центъра ще заработят в община Нови пазар през 2026 г. това става възможно след подписването на договор с Министерството на труда и социалната политика за изграждане и оборудване сгради, в който ще се предлагат социални и здравни за хора с увреждания. Общата стойност на проекта е над 2,5 млн. лв., които идват от Плана за..
Споразумение за сътрудничество сключи община Шумен с Регионалния съвет на КНСБ. Споразумението е подписано от областния координатор на синдиката в Шумен Радостин Павлов и кмета проф. Христо Христов. С документа двете страни поемат ангажимент за социален диалог и колективно трудово договаряне на общинско ниво с цел защита на правата на..
Петите годишни награди на Фондация "Гален Темелков" ще бъдат връчени н а тържествена церемония в Шумен тази неделя. П роект ът "Пътят на Хипократ" подкрепя морално и материално бъдещи и настоящи медици и ги насърчава да изберат да се развиват в България . Освен в досегашните категории за кандидат-студент и студент по медицина, тази..
За пожар в покрива на магазин "Ешрефоглу" на бул. "Симеон Велики" в Шумен, съобщава репортер на Радио Шумен. По първоначални данни, причината за пламъците е запален кабел. С помощта на пожарогасител служители в търговския обект са погасили огъня. Няма опасност за живота на клиенти и работници. Не се е наложила евакуация в магазина, няма и задимяване.
Община Шумен се включва в кампанията на "Екопак България" – „Екоклас 2025“, която започва на 14 март и ще продължи до 29 април 2025 г. Инициативата цели обучение и мотивиране на учениците за разделното събиране и рециклиране. Тя ще се проведе на два етапа - през пролетта и есента на 2025 г. Кампанията предвижда състезание между класовете..
37-годишен водач на товарен автомобил "ДАФ" с ремарке е засечен да шофира след употреба на алкохол. Той забил тира в крайпътна канавка. Това съобщават от шуменската полиция. Сигнал за пътнотранспортното произшествие е получен малко преди 15:30 часа вчера. То е станало по пътя Шумен - Русе, малко преди влизане в село Струйно. Към мястото на..
11 са предложенията за Наградата на Шумен за култура през 2024 г. В раздел "Литература" за индивидуалното отличие е предложен Кънчо Тодоров за книгата му "Свободата е в планините", за колективната награда номинацията е за Националния студентски литературен конкурс "Боян Пенев". В категорията "Журналистика" за..