author: Десислава Спирдонова

Плейоф срещу "Рилски спортист"

„Шумен“  завърши с победа редовния сезон в Националната баскетболна лига. Съставът на Янко Янков, който още в предишния кръг си осигури място в плейофите, спечели домакинството си на „Ямбол“ с 84:71. Всички играчи от титулярната петица завършиха..

23.04.24 09:23 |

Юношите на "Шумен" – на финал

Юношите на "Шумен" до 19 г. се класираха за финала за Купата на България по баскетбол. Това стана след успех над "ЦСКА" с 82:80 с кош 9 секунди преди сирената. Баръш Мустафа отбеляза 22 точки, Владислав Станев добави 21. Отборът е съставен от играчи,..

21.04.24 10:45 |

Тринайсета победа за "Лудогорец"

"Лудогорец" увеличи на 13 точки преднината си на върха в класирането на футболното първенство. В последния кръг от редовния сезон играчите на Георги Дерменджиев спечелиха с 3:0 гостуването си на "Хебър" с два гола на Текпетей и един на Секо. Следват още..

21.04.24 10:31 |

Спортни турнири с кауза

Благотворителни турнири по канадска борба, шах и тенис на маса ще се проведат този следобед в двора на Националната професионална техническа гимназия „Шандор Петьофи“ в Разград. Инициативата е на ученици и на техния преподавател по гражданско..

18.04.24 13:42 |

Биляна Дудова с квота за Париж

Биляна Дудова си спечели място на олимпийския турнир по борба в Париж през лятото. Състезателката на русенския клуб "Юнак-Локомотив" стигна до квотата на квалификационния турнир в Баку. В категория до 62 кг световната и четирикратна европейска шампионка..

06.04.24 19:23 |

Загуба на хандбалистките ни от Сърбия

Хандбалистките на България загубиха от гостуващия тим на Сърбия със 17:35 в среща от европейските квалификации, играна в "Арена Шумен". Националките започнаха трудно двубоя и отбелязаха първото си попадение за резултат 1:10. Полувремето завърши при..

04.04.24 06:24 |

"Лудогорец" разгроми "Левски"

"Лудогорец" победи с 5:1 "Левски" в среща от двайсет и седмия кръг на футболното първенство.  Домакините от Разград откриха резултата още в третата минута, столичният тим изравни в седемнайсетата. През второто полувреме с нови четири попадения..

04.04.24 06:18 |

"Шумен" победи "Берое"

Най-убедителния си успех от началото на сезона записаха баскетболистите на "Шумен". В мач от XXVI кръг на Националната баскетболна лига те победиха гостуващия "Берое" (Стара Загора) със 122:74 точки.  Играчите на Янко Янков имаха предимство през целия..

22.03.24 06:18 |

"Лудогорец" с победа над "ЦСКА 1948"

"Лудогорец" победи "ЦСКА 1948" за трети път в рамките на месец. След успехите за Суперкупата и за Купата на България последва такъв и за първенството. В среща от двайсет и третия кръг съставът, воден от Георги Дерменджиев, спечели домакинството си на..

04.03.24 08:36 |

Седма победа за шуменци

Седма победа за баскетболистите на "Шумен" в Националната баскетболна лига този сезон. Възпитаниците на Янко Янков надиграха гостуващия "ЦСКА" с 86:82 точки, като имаха игрово предимство през целия двубой. Улифред Ликей завърши мача с най-много точки..

04.02.24 06:58 |