Посетете и Радиоприемница във Фейсбук
Всеки ден от понеделник до петък от 13:00 до 14:00 часа по Радио София.
В средата на деня чрез събеседници и авторски коментари разгръщаме аналитично онова, което интересува и вълнува слушателите. Предаването "Радиоприемница" е ефирен дневник на обществото.
Тъй както името предполага характера на човек, така и името на предаването алюзира гостоприемство към аудиторията. - Това е предаване, в което всеки може да влезе, да се припознае, да отдъхне и да се чувства разбран.
В "Радиоприемницата" има място за всички.
Всеки ден от понеделник до петък от 13:00 до 14:00 часа, по Радио София.
Водещи на "Радиоприемница" са Добринка Добрева (автор на идеята за предаването), Катя Василева и Лили Големинова.
“Най-важният въпрос в здравната система, е че трябва да се оценява и да се заплаща извършването на дейност, а не клиничната пътека , процедура и т.н., т.е. какво е свършено. Това каза Пламен Таушанов - председател на УС на Българската асоциация за..
Българската здравната система трябва да бъде преориентирана от отчитане на трансакции към постигането и отчитането на резултати. В здравеопазването ни трябва да се инвестира колкото е възможно повече и ресурсите да се използват максимално ефективно...
Отдалечената диагностика на някое заболяване или изпращането на здравен съвет дистанционна са възможносит, които не заместват физическия преглед от лекар. В редица случаи обаче, това е единствен възможен вариант за медицинска помощ. На някои места в..
В Световния ден на радиото всяка година се вглеждаме задълбочено в нещо, с което сме свикнали и което значителна част от населението на света използва, т.е. слуша всеки ден. За тези хора радиото е начин хората да се чувстват свързани с местната общност,..
Журналистите имат предимството да работят със словото. Това им дава увереността да прекрачат прага на писането „за себе си“, през споделянето с други до въздействието на маса от почитатели и групи хора. Освен това самата професия дава (дори изисква)..
Най-важното за мен е изградя у учениците умения, които да са им полезни в бъдеще – да работят в екип, да приоритизират задачите си… Опитът учи. Понякога е бавен и труден този процес, важното е децата да проумеят нуждата и полезността от подобни..