Графити по въздуха

Всеки човек малко или повече е творец, независимо от областта, в която работи. Това доказва и предаването „Графити по въздуха“, което предлага  различна гледна точка към творчеството, без да се съобразява с авторитети, йерархии и класации.

В него можете да чуете утвърдени творци, но и такива, които ще станат известни в бъдеще, или ще потънат в забрава.

В „Графити“ мейнстрийм и ъндърграунд вървят ръка за ръка, защото всички творчески търсения са достойни за внимание заради вложената енергия и искреност. Всички изкуства присъстват в предаването, но акцентът е върху оригиналните идеи в литературата и театъра.

Дори и да нямате отношение към изкуството, не може да не проявявате любопитство към интересните личности, а „Графити“ внимателно ги търси и ги поставя „в светлината на прожектора“.

Рубриката „Тест за напреднали“ винаги има информативен повод, но целта е да се постигне изповедност в студиото.

Рубриката „Всичко мое нося със себе си“ е територия на българите, живеещи в чужбина, които никога не скъсват пъпната си връв с Родината.

„Пътуване без куфар“ пък е за почитателите на пътешествия - и за онези, които пътуват в реалността, и за така наречените „диван“ пътешественици. Смисълът на този радиопътепис не е самоцелната екзотика, а радостта от пътуването, което може да е до селце в Родопите с разбит път и уникална природа.

Целта на „Графити“ е да създаде едно общо ефирно пространство за онези слушатели, които са жадни за срещи с интересни хора, идеи и места.

„Графити по въздуха“ се излъчва всеки четвъртък от 20:05 до 22:00 часа по програма „Хоризонт“. 


Водеща на предаването е Светлана Дичева 

Публикации

Фотографът Иво Орешков: Животът ми на зависим е бил бунт срещу Бога

„Карантинна фотография“ - това е проектът, с който фотографът Иво Орешков излезе от карантинния период на изолация по време на по-строгите мерки срещу коронавируса.  "Като започна карантината, по цял ден стояхме вкъщи, нямаше работа, видях..

публикувано на 15.06.20 в 08:03

Издателят Манол Пейков: Намаляването на ДДС за книгата е малка революция

Намаляването на ДДС за книгата ще има ефекта на малка революция, а читателят ще получава по-качествен продукт на същата цена. Това мнение изрази в предаването "Графити по въздуха" издателят и преводач Манол Пейков. По думите му това отдавна е..

публикувано на 03.06.20 в 17:34
Анна Хаджимишева

Анна Хаджимишева и книжарницата, която прави чудеса

За декември е планирана изложба на част от нещата от архива на Валери Петров, които ще бъдат дарени на Държавна агенция „Архиви“. Това съобщи пред „Хоризонт“ неговата внучка и управител на книжарница „Нисим“ Анна Хаджимишева. Стогодишнината от..

публикувано на 27.05.20 в 09:31
Мария Лалева

Мария Лалева: Не ни трябва толкова много, колкото имахме преди

„Винаги съм вярвала, че миналото понатежава, когато му даваш прекалена стойност. Може би трябва да му дадем толкова стойност, колкото е нужна, без да го преекспонираме, без то задължително да бъде онова нещо, на което да стъпим, за да продължим..

публикувано на 27.05.20 в 08:51
Проф. Александър Шурбанов на представянето на книгите „Сонети” и „Хамлет” от Уилям Шекспир в Националната библиотека

Александър Шурбанов: Произвеждащите духовна култура дават вяра в бъдещето

Всеки мислещ и пишещ човек е в някаква степен самотен и ако не е такъв, той не може да си върши работата, въпреки че прекалената самота също пречи. Така казва филологът и преводач проф. Александър Шурбанов в интервю за предаването "Графити по..

публикувано на 25.05.20 в 13:55
Росен Желязков

Поетът Росен Желязков: Цял живот се борим с вятърни мелници

Колкото повече удари получаваш, в един момент или ще се умъртвиш, или всяко нещо трябва да го приемеш като за добро. Това е философията на Росен Желязков. „ Раните провокират да бъдеш по-осъзнат. Осъзнатост, за да може да живееш неглупаво и нахалост,..

публикувано на 21.05.20 в 09:42
Юлий Йорданов

Юлий Йорданов - босоног по стърнището на белия лист

Юлий Йорданов е автор на  15 книги. Журналист, краевед, литературен критик. В предаването "Графити по въздуха" той представи книгата си  „Босоног по стърнището на белия лист“. Книгата е писана четвърт век. Представлява сборник от негови..

публикувано на 20.05.20 в 15:14
Българският културен институт в Рим

Българският културен институт в Рим излъчва онлайн концерти и спектакли

Заради разпространението на коронавируса и ограниченията бяха отложени много културни събития, планирани от Българският културен институт в Рим. "Георги Господинов трябваше да дойде и да получи една много висока и престижна награда в Болоня. Два..

публикувано на 15.05.20 в 16:28
Тео Буковски

Тео Буковски: От стрес от пандемията ще пострадат много повече хора

„Ако някой ми беше казал миналата година или дори януари тази година, че това може да ни се случи, нямаше да повярвам, въпреки че се занимавам с писане на фантастика, на фентъзи, освен криминалната литература. /…/ През февруари и началото на март..

публикувано на 12.05.20 в 09:18
Ириней Константинов

Ириней Константинов: Няма по-пусто място от празния театрален салон

"Няма по-пусто и празно място от театралния салон след представление. В 9 всичко свършва, край. Може още да ти кънтят в ушите аплаузите, реакциите, но изведнъж ти си сам. Седиш сам на сцената, магията я няма. Осветлението е дежурно. Столовете са..

публикувано на 11.05.20 в 12:48