Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бедствено положение в Стрелча заради влошеното качество на водата

Снимка: БНР

В община Стрелча е обявено бедствено положение заради влошаването на качеството на водата вследствие на обилните дъждове през последните дни. В момента водата може да се ползва само за битови нужди.

По данни на местната администрация обстановката около водовземните съоръжение е усложнена, а съоръженията са компрометирани, каза за „Хоризонт“ кметът на общината Стойно Чачов.

„Компрометиране на участъци от довеждащия водопровод, разрушени подпорни стени и оголени тръби вследствие на проливния валеж, който се случи преди няколко дни в града. От днес окончателно няма вода в целия град. Писани са писма до областния управител, информирали сме със същото писмо и министъра на вътрешните работи, премиера господин Бойко Борисов и МС. Реагирали сме. Още днес ще бъдат позиционирани две водоноски на територията на града плюс минерална вода, която, разбира се, е безплатна за населението, ще бъде позиционирана в общинска администрация-Стрелча и всички желаещи могат да дойдат да си вземат питейна вода“, каза Чачов.

Репортажа може да чуете от звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Водата в Стрелча не става за пиене

Водата в Стрелча е негодна за пиене, предупреди местното ВиК. Причината е в обилните дъждове през последните дни. Водата, която пристига от пречиствателната станция, е силно замътнена. Взети са проби, за да се установи дали има наличие на коли-форми...

публикувано на 08.06.19 в 15:37
ВИЖТЕ ОЩЕ
Петко Петков

Петко Петков: Еврото е "куха тема" и политици я използват, за да трупат дивиденти

По-голямата част от сондажите на социологическите агенции показват, че българите са за влизане в еврозоната. Има и скептици, което е нормално и те са около 1/3 от обществото. Т ук е ролята на големите лидери и водачи, да се обясни и да се..

публикувано на 25.02.25 в 13:30

Пожар е избухнал в автобус на обществения транспорт в Габрово

Пожар в автобус на обществения транспорт в Габрово e пламнал тази сутрин към 5:30 часа. В превозното средство не е имало пътници. При инцидента са нанесени материални щети. Инцидентът е станал рано сутринта, докато автобусът на градския..

публикувано на 25.02.25 в 13:15
Стефан Сежурне

ЕС обмисля споразумение с Украйна за критичните суровини

Европейският комисар по индустриалната стратегия Стефан Сежурне, който е изпълнителен заместник-председател на Европейската комисия, спомена за споразумение между Украйна и ЕС за критичните суровини, което по неговите думи ще бъде от взаимна изгода..

публикувано на 25.02.25 в 13:12
Снимката е илюстративна, унищожени танкове и други бронирани военни машини в Украйна, 9 юни 2023 г.

Все по-възрастни са руските военни, сражаващи се в Украйна

"Руснаци над 50 години се сражават и умират в Украйна", под това заглавие вестник "Файненшъл таймс" помества обширна статия с данни и анализ защо руските "дядовци" грабват оръжията. База данни, събирана в продължение на три години от руското..

публикувано на 25.02.25 в 12:57

Съветът за сигурност на ООН одобри предложена от САЩ резолюция за Украйна

Съветът за сигурност на ООН одобри в понеделник предложената от американското правителство резолюция за Украйна, която съдържа призив за бързо прекратяване на войната и в която Русия не е окачествена като агресор, предаде ДПА. Това е първият..

публикувано на 25.02.25 в 12:57
Зима в Кипър

Температурен рекорд регистрираха в Никозия

В кипърската столица Никозия падна 40-годишен температурен рекорд заради студения фронт "Корал", който вече почти седмица влияе на острова. Рекорд бе поставен и в потреблението на електроенергия.  Очаква се към четвъртък - петък времето да се..

публикувано на 25.02.25 в 12:41
Петьо Петров

СГС отново върна на прокуратурата обвинителния акт срещу Петьо Еврото

Софийският градски съд за втори път върна на прокуратурата обвинителния акт срещу Петьо Петров, по-известен като Петьо Еврото, но уважи искане на държавното обвинение - за бившия следовател да бъде издадена европейска заповед за арест.  Според..

публикувано на 25.02.25 в 12:24