Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обвиненият за смъртта на 5-годишно дете в Морската градина във Варна остава за постоянно в ареста

| обновено на 01.07.19 в 18:54

Окръжният съд във Варна определи постоянна мярка „задържане под стража“ на румънския гражданин, обвиняем за причиняване на смърт по непредпазливост на 5-годишно дете при инцидента в Морската градина от миналата събота. За тежкото престъпление се предвижда наказание „лишаване от свобода" от 2 до 6 години.

Припомняме, че тежкото пътно-транспортно произшествие стана на 29 юни на паркинг в Морската градина. Румънският гражданин се опитвал да паркира в паркинга до Зоологическата градина, като по същото време семейството на пострадалото дете вървяло към своя автомобил, който вече бил паркиран там. 

Тепърва ще се изяснява механизмът на настъпване на произшествието. Пред съда румънският гражданин е казал, че  искрено съжалява за инцидента, разбира какво е направил и ще се обвинява цял живот за случилото се. 

Определението на Окръжния съд във Варна може да бъде обжалвано пред Апелативния съд, като в този случай делото ще бъде разгледано на 9 юли. 

Промяна в генералния план за организация на движението на територията на Варна, която предвижда поставянето на пътни знаци за забрана на достъпа на автомобили в Морската градина, предлагат на кмета на града от Комисията по безопасност на движението, която заседава извънредно.

Другото предложение е да се разширят правомощията на Общинската полиция, за да може тя да контролира нарушаването на тази забрана. Ще бъде регламентирано и зареждането на заведенията на територията на парка, това ще стане след определянето на часовата зона за зареждане, но след среща със собствениците на заведения. Ще има и списък с изключения на тази забрана, свързана с достъпа на деца до Логопедичната детска градина, както и до специализирани лекарски кабинети.

Общинската комисия по безопасност на движението предложи на кмета на Варна да забрани достъпа на автомобили в Морската градина. 

Другото предложение на комисията е да се разширят правомощията на общинската полиция, за да може тя да контролира нарушаването на тази забрана.

Извънредното заседание бе свикано дни след трагичния инцидент, при който 5-годишно дете бе прегазено от невнимателен шофьор.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Зебрата на ул.

Протест "Да защитим децата на Варна от автомобилите в Морската градина"

Граждани, организирани в социалните мрежи, излизат на протест пред сградата на общината във Варна в 18.30. Насловът на протеста е "Да защитим децата на Варна от автомобилите в Морската градина".  Поводът е инцидентът с прегазеното на паркинг в Морската..

публикувано на 30.06.19 в 14:37
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кръгла маса на тема "Ще остане ли достъпна храната?"

Сдружение "За достъпна и качествена храна" организира кръгла маса на тема: "Ще остане ли достъпна храната?". Според организаторите на събитието в контекста на икономическите предизвикателства, растящата инфлация и нарастващите разходи за живот,..

публикувано на 18.02.25 в 08:44
Снимката е илюстративна, архив.

Заради снеговалежа: Временно е затворен пътя Дулово - Разград

Пътищата в Силистренска област остават отворени и проходими при зимни условия. Временно ще бъде затворен само пътят Дулово - Разград по искане на Областното пътно управление в Разград. Снежната покривка е между 15-20 сантиметра. Закъсали..

публикувано на 18.02.25 в 08:37
Пламен Димитров

КНСБ на 35: Трудният танц с работодателите и политиците

КНСБ се утвърди като един от най-успешно реформираните синдикати в Източна Европа . Ние сме незаобиколим фактор. Това каза пред БНР президентът на синдиката Пламен Димитров в деня, в който КНСБ отбелязва 35 години от създаването си. Много..

публикувано на 18.02.25 в 08:26

Тежка е обстановката в Русе след снеговалежа

Пътищата в Русенска област са почистени и проходими при зимни условия, но положението в град Русе е тежко. По цялата пътна мрежа почистващи машини осигуряват денонощно проходимостта. Дунав мост се опесъчава от българска и румънска..

публикувано на 18.02.25 в 08:23
Пламен Данаилов

Пламен Данаилов: Не е невъзможно, но ще е много напрегнато да приемем еврото на 1 януари 2026 г.

Най-вероятно има политическо решение България да бъде приета в еврозоната. Това заяви пред БНР финансистът Пламен Данаилов, който е общински съветник от ИТН в София, след като вчера стана ясно, че до края на февруари страната ни ще отправи..

публикувано на 18.02.25 в 08:22
Пътят през Приморски проход

Затворен за движение остава пътят Слънчев бряг - Обзор

В Бургаска област остава затворен за движение пътят Слънчев бряг – Обзор. На място работи почистваща техника, която изтегля и закъсалите автомобили, съобщиха от Областното пътно управление. Обходният маршрут е през Айтоския проход. Останалите пътища в..

публикувано на 18.02.25 в 08:20

Преговори Лавров - Рубио в Рияд за войната в Украйна

В Рияд започват преговори между външните министри на Русия и САЩ - първите след началото на войната в Украйна.  "Най-важното е да започнем истинска нормализация в отношенията", подчерта Юрий Ушаков, съветник на президента Владимир Путин. Москва..

публикувано на 18.02.25 в 08:12