Информирах Джон Болтън миналата вечер, че неговите услуги повече не са нужни в Белия дом, написа американският президент Доналд Тръмп в Туитър.
Джон Болтън пое поста съветник по националната сигурност на Тръмп през април.
„Категорично не съм съгласен с много от неговите предложение, както и други в администрацията. Поради това поисках от Джон оставката му, която той даде тази сутрин. Благодаря на Джон много за службата му. Ще посоча нов съветник следващата седмица“, допълни Тръмп.
Болтън бе третият на поста от началото на мандата на Тръмп през януари 2017 г.
Уволняването му идва след спор между двамата относно мирните преговори с талибаните, които по-рано Тръмп обяви за мъртви.
Минути след съобщението на Тръмп Болтън написа в Туитър, че той си е предложил сам оставката, но президентът му казал да я обсъдят утре.
Уволнението на Болтън дойде като изненада за мнозина в Белия дом. Само час преди туита на Тръмп пресслужбата (на Белия дом) съобщи, че Болтън ще участва в брифинг заедно с държавния секретар Майк Помпейо и с финансовия министър Стивън Мнучин, отбелязва Асошиейтед прес.
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов обяви, че пари за изплащане на великденски добавки за пенсионерите ще се намерят. Той уточни, че управляващата коалиция ще реши съвместно в какъв размер ще са добавките и дали всички пенсионери ще ги получат, или само хората с по-ниски пенсии. Това ще зависи и от приходите в бюджета..
Инициативният комитет за бойкот на търговските вериги обяви, че спира с протестите. В декларация, изпратена до медиите, пише, че в представения от Министерството на земеделието и храните "Законопроект за веригата на доставки на земеделски продукти и храни“ са изпълнени някои от исканията за държавна регулация на цените на храните. От..
България скърби с братския народ на Република Северна Македония. Това заяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова. Тя дойде в посолството на РСМ, за да изкаже съболезнования за загиналите при пожара в дискотеката в Кочани. "Това е скръб, която трябва да покаже, че когато дойде злото, котато дойде нещастието, трябва да си..
Средствата от благотворителната прожекция на документалния филм "Нищо не може да те спре" на режисьора Николай Урумов, продуцент и на "Петя на моята Петя" , ще бъдат изцяло за детска кауза. И тя ще бъде обявена на 25 март в Зала 1 на НДК, от 19 часа, когато е и прожекцията на документалната лента, разказваща за доброволчеството и..
Над 400 семейства бяха евакуирани от домовете си в Малага и Кордоба тази нощ заради опасност от наводнения. Високото ниво на близо 20 реки е наложило провеждането на спасителни операции с хеликоптер. Около 90 литра на квадратен метър са паднали в рамките на 12 часа в провинция Малага. Жители на град Картама са били евакуирани с хеликоптери..
Персоналът на държавните психиатрични болници, които от вчера протестират, решиха днес да прекратят протеста си в знак на солидарност към националния ден на траур и солидарност с Република Северна Македония и почит към загиналите в пожара в дискотека в град Кочани. Това съобщи за БНР д-р Даниела Иванакова, директор на държавната психиатрична..
Пациентски организации поискаха държавата да осигури достъпна за хората роботизирана рехабилитация, която да се използва при възстановяване след инсулт или след инцидент с различни травми. От Асоциацията за инсулт и афазия посочиха, че този вид рехабилитация постига добри резултати за кратко време, а лекари-специалисти отбелязаха като..
Република Северна Македония скърби. Пожарът в дискотеката в град Кочани отне живота най-малко на 59 души. Млади хора и деца. В държавата е обявен 7-..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът..